Як боротися із наркотиком “сіль”: поради кіберполіції

У Полтаві на зупинках громадського транспорту, стовпах і навіть біля дитячих майданчиків жителі знаходять оголошення про продаж нового синтетичного наркотика “сіль”. Поліція пропонує викидати такі оголошенні у смітники, а розклеювачів – здавати правоохоронцям.

У Полтаві останні кілька місяців люди знаходять дивні оголошення про те, що можна купити якусь “сіль”, написавши користувачам соціальної мережі Telegram.

 сіль

Що робити із цією бідою – знає речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв: «Над цим питанням працюють кіберполіцейські. На жаль, закрити доступ до соцмереж неможливо. А подібні “рекламодавці”, як правило, живуть за межами України. Надсилають партії так званих “солей” різними шляхами та навіть поштою. Нещодавно була затримана група наркоділків, які отримували наркотичні речовини з Китаю. Фасували в Кременчуці та розповсюджували по всій Україні. В групу входили люди з різних областей. Ці солі – дійсно проблема, з якою потрібно боротися. Поліції – зі свого боку, а громаді – зі свого! У випадках розповсюдження рекламних листівок використовуються, як правило, молоді люди, які до самого наркотику відношення не мають. Їх наймають в мережі Інтернет, проплачують певну суму коштів за розклейку листівок. І навіть в очі один одного ніколи не бачили і не чули! Тому тих, хто розповсюджує, потрібно виявляти та викликати на місце працівників поліції та відповідальних осіб з благоустрою для притягнення правопорушників до відповідальності. За такі дії передбачені штрафи. Інше, що може зробити кожен полтавець, це зривати і викидати в сміття подібні оголошення та повідомляти комунальні служби про місця їх розклейки для очищення таких місць від подібного бруду!”