Вищий адмінсуд визнав незаконним дозвіл Полтавської облради на видобуток нафти і газу

Ділянка у Котелевському районі, на розробку якої отримало дозвіл ТОВ «Алрона» Ділянка у Котелевському районі, на розробку якої отримало дозвіл ТОВ «Алрона»

Вищий адмінсуд скасував рішення Полтавської облради про надання дозволу на видобуток нафти і газу фірмі «Алрона» у 2013 році

Вищий адмінсуд залишив без задоволення касаційну скаргу ТОВ «Алрона» на постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 30 квітня 2015 року. Цим рішенням був задоволений позов прокуратури Полтавщини до Полтавської облради. Прокуратура вимагала визнати протиправним та скасувати рішення ради від 17 липня 2013 року щодо надання дозволу на розробку нафтогазоносних надр. Про це повідомив заступник прокурора Полтавської області Олександр Савенко.

Тим рішенням Полтавська облрада погодила ТОВ «Алрона» отримання без проведення аукціону спецдозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням нафти і газу (промисловою розробкою) Східно-Опішнянського блоку Наташинської площі на території Котелевського району Полтавської області. Загальна площа ліцензійної ділянки становила 18,21 км².

Рішення облрадиРішення облради

Згідно з даними судового реєстру та стенограмою засідання профільної комісії від 2014 року, підставою для надання дозволу була наявність у заявника цілісного майнового комплексу. Однак «Алрона» надала тільки договір оренди бурового обладнання, яке не знаходилось на території площі. Законодавчо це не відповідає поняттю «цілісний майновий комплекс».

— Суд касаційної інстанції погодився з доводами прокуратури про відсутність у ТОВ «Алрона» підстав для отримання спеціального дозволу на користування нафтогазоносними надрами без проведення аукціону, — розповів Олександр Савенко.

Зазначимо, що за даними Мінюсту, ТОВ «Алрона» зареєстроване у березні 2013 року. Тобто дозвіл на освоєння 18-кілометрової ділянки фірма отримала вже за 4 місяці після створення. Власників у товариства двоє: Олександр Сідаш, прописаний у селі у Мар’їнському районі на Донеччині, та Наталія Тимошенко, прописана у Пирятині. Директором ТОВ є Сергій Кодлубай, а його статутний капітал складає 1000 гривень.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»