Вища рада правосуддя продовжила термін відсторонення полтавському судді

Засідання Вищої ради правосуддя Засідання Вищої ради правосуддя | Фото: vru.gov.ua

Вища рада правосуддя вдруге продовжила термін відсторонення від здійснення судочинства полтавському служителю Феміди Ленінського райсуду Сергію Кононенку, якого підозрюють у хабарництві

19 грудня Вища рада правосуддя розглянула клопотання Назара Холодницького — заступника Генпрокурора та керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Він просив продовжити термін тимчасового відсторонення від здійснення правосуддя для Сергія Кононенка.

Як повідомляє пресс-служба Вищої ради правосуддя, клопотання надіслали 15 грудня. ВРП ухвалила продовження терміну відсторонення від здійснення судочинства судді Ленінського районного суду Полтави Сергію Кононенку, якого підозрюють в отриманні хабара.

Нагадаємо, Сергія Кононенка затримали детективи Національного антикорупційного бюро України разом із працівниками СБУ 31 серпня. Його підозрюють у прийнятті пропозиції, обіцянки або одержанні неправомірної вигоди — ч.3 ст. 368 КК України.

Суддя Сергій Кононенко Суддя Ленінського райсуду Полтави Сергій Кононенко

20 вересня ВРП прийняла рішення тимчасово відсторонити Сергія Кононенка від роботи до 1 листопада у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. 26 жовтня строк відсторонення продовжили до 26 грудня.. Тоді представник Генеральної прокуратури Борис Василенко повідомляв, що у правоохоронців є ще два провадження стосовно судді Кононенка, за якими поки не оголошувалася підозра.

Цього разу термін відсторонення продовжили до набрання законної сили вироком суду за обвинуваченням Кононенка у хабарництві або до закриття вказаного кримінального провадження.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»