Викладач ПУЕТ отримала премію від президента за наукову роботу «Шлюбно-сімейні відносини у Гетьманщині 18 століття»

Доктор історичних наук Ірина Петренко Доктор історичних наук Ірина Петренко | Фото: culture.puet.edu.ua

Викладач Полтавського університету економіки і торгівлі отримала 40 тис. грн премії від президента України за наукову роботу

29 грудня президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про присудження премій Президента України для молодих вчених 2017 року». Серед інших, премію отримала науковець із Полтави Ірина Петренко. Вона є доктором історичних наук, професором Полтавського університетиту економіки і торгівлі, працює разом з ректором Олексієм Нестулею на кафедрі педагогіки та суспільних наук. Нагороду від президента вона отримала за роботу «Шлюбно-сімейні відносини у Гетьманщині 18 століття».

В наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України знаходиться робота «Шлюбно-сімейні відносини православного населення Гетьманщини у ІІ половині XVIII ст.» авторства Ірини Петренко. Стаття була написана у 2008 році і містить 7 сторінок тексту, якщо не враховувати перелік використаних джерел.

Загалом Ірина Петренко має понад 200 наукових та науково-методичних праць, зокрема, 6 монографій.

Можна відмітити, що Ірині Миколаївні пощастило. Науковці, які висуваються на премію молодих вчених з ступенем доктор наук, не можуть бути старшими 40 років. Згідно із біографічних даних сайту енциклопедії «Полтавіка», 31 грудня 2017 року Ірині Петренко виповнився 41 рік.

Довідково. Премія президента України для молодих учених присуджується щороку за видатні наукові дослідження. Її розмір складає 40 тис. грн.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»