Видобуток газу у Савинцівській сільраді здійснюється на законних умовах

Компанії, які видобувають газ на території Миргородського району, з 1 січня наступного року залишатимуть 5% ренти на місцях.

В Миргородському районі здійснюється видобуток газу. Так, компанії, які працюють на території Савинцівської сільради, здійснюють свою діяльність за стандартною процедурою. Спочатку вони отримали дозволи на розробку технічної документації. А потім земельні ділянки в оренду. Ці підприємства мають усі необхідні документи для здійснення своєї діяльності. 

У вчорашньому посланні до парламенту Президент назвав популізм однією з найбільших загроз для держави. Так, у Савинцівській сільраді зараз шириться неправдива інформація про роботу нафтогазових підприємств. Хоча розвиток цієї галузі важливий для держави. 

— Розвиток нафтогазвого комплексу — це, в першу чергу, наша енергетична безпека. Це позиція держави, яку ми повністю підтримуємо, — наголосив голова Миргородської РДА Юрій Коваленко.

Савинцівська сільрада вже протягом 5 років співпрацює з компанією «ДТЕК». Компанія заключила з нею соціальну угоду, за якою кожного року надає 3 млн грн. А незабаром видобуток на території сільради розпочне компанія «Східний геологічний союз».

Будівля Миргородської РДА Будівля Миргородської РДА

— Ми впевнені, що всі підприємства мають бути в рівних умовах. Тому готові співпрацювати і з ними. Якщо ми надаємо дозволи одним, то чому маємо забороняти видобуток іншими?, — зазначає Юрій Коваленко.

Ще вигіднішими умови співпраці між місцевими громадами та підприємствами нафтогазового комплексу стануть з наступного року. З 1 січня 5% від ренти на використання надр залишатиметься на місцях. Ці кошти використовуватимуться для розвитку територій та покращення рівня життя місцевих мешканців.

Прес-служба Полтавської ОДА