Видатного полтавського тренера вшановували квітами та турніром з плавання

Сьогодні в Полтаві стартував десятий традиційний турнір з плавання, присвячений пам’яті заслуженого тренера України, учасника Другої світової війни Михайла Бречкова. Він є засновником Полтавської дитячої спортивно-юнацької школи №3 з плавання, тож турнір є приводом вшанувати видатного спортсмена та відсвяткувати дату заснування навчального закладу.

«За десять років, з того часу як заснували це змагання, виросло ціле покоління спортсменів. Деякі з них вже працюють тренерами з плавання, – говорить директор школи Віктор Міць. – У цьому році участь у турнірі взяла Полтавська команда плавців та їх ровесники з Дніпра і Покрову (Дніпропетровська область).Турнір триватиме два дні і в ньому продемонструють свої навички 104 спортсмени. Вікова категорія: дівчата 2006-го року народження і молодші та хлопці 2004-го року народження та молодші. Також турнір є традиційним етапом підготовки дітей до Чемпіонату України серед юніорів з плавання. Цього року він проходитиме 12 червня в Дніпрі. Минулого тижня ми сформували свою команду учасників. Діти, які будуть змагатися там, отримали ще одну нагоду здолати дистанцію у 200 метрів.Полтавський басейн найкращий для підготовки до Чемпіонату України, бо він має довжину 50 метрів, і змагання Чемпіонату України також проходитиме в 50-ти метровому басейні. На жаль, не всі школи України з плавання можуть забезпечити своїх вихованців таким басейнами. В п’ятницю всі спортсмени пливтимуть дистанцію 200 метрів комплексним плаванням. Це саме та дистанція, на якій спортсмени можуть найкраще продемонструвати свої вміння на всіх чотирьох видах спортивного плавання».

До речі, за часів свого засновника, басейн мав у довжину лише 25 метрів. Лише згодом його розширили до 50 метрів.

На початку турніру видатного тренера вшанували квітами та хвилиною мовчання. Привітали учасників з початком турніру представники міської ради та керівництво школи.

Сьогоднішнє змагання розпочали представниці прекрасної статі зі стилю «батерфляй» або як його ще називають «дельфін».Наступними будуть пливти спортсмени на спині, третій «брас» і четвертий – вільний стиль або «кроль». По закінченні дистанції на 200 метрів будуть проведені запливи естафетного плавання (4 дистанції по 50 метрів) вільним стилем та змішані запливи. У кожному з них будуть брати участь парні команди: по два хлопці і по двоє дівчат.

У другому дні змагань плануються запливи на дистанції 100 метрів вільний стиль, 100 метрів брасом та на спині, а також запливи естафетного плавання. Результати турніру будуть відомі вже в понеділок.

Юлія Самозвон.