Всі навчальні заклади Полтавщини вчасно підготують до нового навчального року

Нині в області триває підготовка освітніх закладів до нового навчального року. Проводяться ремонти, оновлюється матеріально-технічна база. Не дивлячись на певні проблеми, всі школи з 1 вересня запрацюють у повному обсязі. Про це, зокрема, йшла мова під час чергової апаратної наради у Полтавській ОДА.

Всі школи області запрацюють своєчасно

Про хід підготовки навчальних закладів доповіла директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

— Сьогодні в області працюють 635 дошкільних навчальних закладів, які відвідує понад 50 тис. дітей, — розповіла Олена Харченко. — Крім того, ми відновили роботу 16 ДНЗ та навчально-виховних комплексів.

Також продовжується створення опорних шкіл як осередку нового освітнього середовища. На 1 вересня їх налічуватиметься 21. При цьому, деякі школи мають у своєму складі філії, а до окремих підвозять учнів селищ, де немає ЗНЗ.

— Враховуючи прогнозовані показники, з 1 вересня 2017 року очікується, що до навчання стануть майже 128 тисяч учнів, — говорить Олена Харченко.

Олена Харченко Олена Харченко

Вже п’ять років поспіль, розповідає директор Департаменту освіти і науки ОДА, спостерігається збільшення кількості шкіл та дошкільних навчальних закладів з інклюзивним навчанням, а також щорічно зростає кількість дітей, охоплених ним.

Відзначили й те, що у школах області збільшилась кількість комп’ютерів. Зокрема, нині кабінети інформатики оснащені 837 навчальними комп’ютерними комплексами. А 76 шкіл області отримали 797 персональних комп’ютерів завдяки угоді між Урядами України та Китайської Народної Республіки.

Нині співвідношення кількості учнів до числа комп’ютерних пристроїв у школах області складає 10 до одного. У перспективі планують забезпечити технікою кожного учня.

Більше ніж півтисячі шкіл в області мають підключення до Інтернету. Проте, голова Полтавської ОДА Валерій Головко переконаний: безперебійний доступ до всесвітньої мережі повинен бути у кожному навчальному закладі.

Валерій Головко Валерій Головко

— Швидкісний Інтернет — запорука якісного навчання, — наголосив Валерій Головко. — Тому такі технології мають охоплювати всі заклади області. Ми повинні досягати того, щоб учні не просто ходили до школи, а здобували там реальні знання.

Загалом, не дивлячись на існуючі проблеми, загрози зриву початку навчального року в жодній школі області немає.

— Звісно, невирішені питання є, — говорить Валерій Головко. — Але, попри це, 1 вересня свої двері відкриють 100% шкіл, як у містах, так і в сільській місцевості. 

Сміттєзвалища Полтавщини приведуть у відповідність до законодавства або ліквідують

Йшлося на апаратній нараді і про сміттєзвалища Полтавщини. Їх мають привести у відповідність до вимог оновленого екологічного законодавства. А зміни набудуть чинності вже з 1 січня наступного року.

Питання обговорили в рамках доповіді керівника Державної екологічної інспекції області Вадима Осипенка. Посадовець розповів про роботу установи в сфері поводження з відходами та про першочергові заходи для поліпшення ситуації у цьому напрямку.

З початку 2016 до липня 2017 року Держекоінспекція здійснила 286 перевірок у сфері поводження з відходами. 

— За результатами, до адміністративної відповідальності притягнули 271 особу на загальну суму майже 40 тисяч гривень, — говорить начальник Державної екологічної інспекції в Полтавській області Вадим Осипенко. — Також розрахували 35 шкод, зумовлених засміченням земельних ресурсів відходами, з яких порушники сплатили майже 284 тисяч гривен

Вадим Осипенко Вадим Осипенко

Нині в області діє комплексна програма на 2017-2021 рік, щодо сміттєзвалищ та поводження з твердими побутовим відходами. Вона передбачає заходи з контейнеризації населених пунктів при змішаному та розподільному зборі твердих побутових відходів та інвентаризацію сміттєзвалищ, з приведенням їх у відповідність до законодавства країни. 

— Оновлене екологічне законодавство набуде чинності з 1 січня 2018 року, — говорить голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — До того керівники районів, спільно з фахівцями профільної інспекції, мають оглянути місця звалищ і визначити, чи можна призвести їх у відповідність до вимог держави, чи такі місця необхідно ліквідувати. 

Для того, аби сміттєзвалище відповідало нормам законодавства, повинні бути документи на земельну ділянку, висновки державної екологічної експертизи та інші погодження, розповідають у Держекоінспекції.

Аби прискорити роботу з інспектування сміттєзвалищ Полтавщини, голова ОДА запланував провести окрему нараду, де сформують план подальших дій.

Прес-служба Полтавської ОДА