Всі населені пункти Гадяцького району підключені до системи «Електронний пацієнт»

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко, спільно з нардепом Андрієм Рекою та головами райдержадміністрацій області, відвідали Гадяцький район. Тут ознайомилися з роботою системи «Електронний пацієнт», що об’єднує всі населені пункти району в єдину базу пацієнтів медичних установ, та взяли участь у розширеному засіданні колегії ОДА.

Огляд медичних закладів Гадяцького району розпочали з візиту до села Сари. Тутешня амбулаторія загальної практики сімейної медицини обслуговує понад 2500 людей. Нині тут активно оновлюється обладнання та впроваджуються сучасні технології.

— Маємо новітні прилади для аналізів крові та сечі, дефібрилятори, кардіографи, придбані за кошти місцевого бюджету та ЄБРР, — говорить головлікар Сарської АЗПСМ Василь Ростовський. — Також амбулаторія підключена до системи «Електронний пацієнт» і дозволяє вносити до єдиної бази всі дані про мешканців, які звертаються за лікарською допомогою. 

Демонстрація електронної системи обліку пацієнтівДемонстрація електронної системи обліку пацієнтів

Вказаною системою об’єднані всі села Гадяччини та центральна районна лікарня. Завдяки цьому лікар у будь-якому медзакладі району може побачити інформацію про пацієнта, вибрати з бази типовий діагноз, призначити лікування.

— Необхідну інформацію з райлікарні можемо за потреби передати у будь-яку сільську амбулаторію, — розповідає кардіолог Гадяцької ЦРЛ Наталя Кулик. — Це дозволяє пацієнту отримувати призначення з райцентру, обстежуючись у себе в селі і не маючи потреби приїздити до Гадяча.

Наталя Кулик презентує роботу системи Наталя Кулик презентує роботу системи

Ще 3 роки тому ситуація з медичним забезпеченням району, за словами голови місцевої РДА, була значно гіршою.

— 2014-го більшість лікарів не мали персональних комп’ютерів, а в медустановах бракувало обладнання, — пригадує очільник району Олексій Матюшенко. — Та нині маємо унікальну систему «Електронний пацієнт», яка об’єднує всі наші населені пункти. Постійно працюємо над її удосконаленням, щотижня проводячи профільні наради.

Тільки на закупівлю комп’ютерів, говорить посадовець, витратили майже 1,5 млн грн. В результаті придбали 119 ПК, що нині встановлені у сільських ФАПах та амбулаторіях, а також у Гадяцькій ЦРЛ. Відтак, кожен медик має безперебійний доступ до електронної бази даних пацієнтів.

Оглянули в рамках поїздки і систему відеоспостереження, що охоплює більшість автошляхів Гадяцького району. Вона встановлена за кошти районного бюджету, а пульт керування камерами облаштований у місцевому відділку поліції.

На засіданні колегії ОДА На засіданні колегії ОДА

На завершення візиту гості взяли участь у розширеному засіданні колегії Полтавської ОДА, де обговорили впровадження медичної реформи на місцях.

— Ми маємо стабільне фінансування потреб громад, а в деяких ОТГ бюджети взагалі збільшилися в чотири, а то й в шість разів, — наголошує голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Тож маємо брати на озброєння сучасні технології, на кшталт «Електронного пацієнта». Їх необхідно впроваджувати у кожному районі, а для цього забезпечувати населені пункти ще й швидкісним Інтернетом.

Крім того, підкреслив Валерій Головко, в рамках реформування медичної галузі необхідно забезпечувати й гідні умови лікарям. Це, у свою чергу, підвищить якість медичних послуг як у містах, так і в невеликих селах.

Прес-служба Полтавської ОДА