Вперше на Полтавщині пройшов чемпіонат області з пішохідного туризму серед депутатів усіх рівнів

Олександр БіленькийОлександр Біленький | Фото зі сторінки Полтавської облради

Змагання відбулися 5 жовтня на базі Дитячого оздоровчого центру санаторного типу «Миргородський», що в селі Олефірівка Миргородського району.

Чемпіонат області з пішохідного туризму серед депутатів усіх рівнів — ініціатива прихильників та в минулому вихованців туристських гуртків: голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького, заступника голови облради Анатолія Ханка та заступника голови Полтавської облдержадміністрації Романа Товстого.

— Разом із Анатолієм Ханком та Романом Товстим сформували свою команду, адже досвід є — кожен із нас у шкільні роки виборював першість області з техніки туризму в командному заліку. І сьогодні ми показали досить пристойний результат, — прокоментував Олександр Біленький.

Анатолій Ханко Анатолій Ханко

Роман Товстий Роман Товстий

Загалом участь у змаганнях взяли сім команд: по одній із Михайлівської сільської ради ОТГ, що у Машівському районі, Зіньківської РДА, Пирятинської і Миргородської міських рад та три з обласної ради. Загалом 28 депутатів.

— Дякую всім, що знайшли можливість взяти участь у змаганнях. Дуже приємно, що сьогодні нас зібрала дружба, туризм і спорт. Сподіваюся, що кожен учасник отримав задоволення та користь від змагань. Також вдячний організаторам — все пройшло на вищому рівні, — зауважив Олександр Біленький.

Організатори спортивних змагань — Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА та Полтавський обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді (ПОЦТКУМ). 

— Учасники долали дистанцію «Смуга перешкод». Вона складалася із шести етапів: «Переправа за допомогою горизонтального маятника», «Підйом по схилу», «Траверс схилу», «Навісна переправа через річку», «Паралельні мотузки», «Рух по жердинах», — розповів головний суддя змагань, методист ПОЦТКУМ Анатолій Криворучко.

Змагання пройшли на базі Дитячого оздоровчого центру санаторного типу «Миргородський» Змагання пройшли на базі Дитячого оздоровчого центру санаторного типу «Миргородський»

На результат команди впливала швидкість і правильність виконання завдань. За кожне порушення судді додавали по 30 секунд до загального часу подолання дистанції.

— Команди демонстрували різний рівень підготовки: хтось готувався більше, хтось менше. Різний час потрібний був учасникам, аби справитися з усіма завданнями. Але немає такої команди, яка б не подолала дистанцію і не дійшла до фінішу. Це дуже радує! — Додав Анатолій Криворучко.

Турнірна таблиця змагань розташувалася таким чином: третє місце у команди Михайлівської ОТГ, друге посіли учасники з Пирятина. А переможцями першого чемпіонату області з пішохідного туризму серед депутатів усіх рівнів стала команда Зіньківського району. Призерів відзначили грамотами, медалями та кубками.

Призерів відзначили грамотами, медалями та кубками. Фото зі сторінки Полтавської облради Призерів відзначили грамотами, медалями та кубками. Фото зі сторінки Полтавської облради

Ініціаторам змагань, Олександру Біленькому, Анатолію Ханку та Роману Товстому, зовсім трохи часу не вистачило, щоб бути серед трійки лідерів — бронзовим призерам поступилися на 20 секунд. Проте учасники не засмучуються.

— Ще з дитинства люблю туризм і активний відпочинок. Часто з однокласниками та друзями брали участь у змаганнях. І звичайно, боролися тільки за призові місця. Приємно було згадати юність. До трійки переможців трошки не дотягнули, тому є куди рости, — поділився враженнями Роман Товстий.

Наступного року планують повторити такий чемпіонат. А також провести депутатські турніри з водного та велотуризму.

Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА