«Ворскла» перемогла «Зорю» і вперше за 21 рік завоювала «бронзу» Чемпіонату України

Голи Владислава Кулача і Дениса Васіна приносять полтавцям історичний успіх

Сьогодні у Полтаві на стадіоні «Ворскла» ім. О. Бутовського відбувся матч 32-го туру Української прем’єр-ліги між полтавською «Ворсклою» та луганською «Зорею». Від цієї гри залежить все. Не програти — і «Ворскла» вперше за 21 рік завойовує «бронзу», на вболівальників чекає видовище у вигляді групового раунду ЛЄ, а тренер Сачко вписує би своє ім’я в історію клубу бронзовими літерами. Якщо ж полтавська команда програє — розчарування, кваліфікація ЛЄ, яку за часів Сачка команда провалювала, і неясні перспективи. Все залежало від результату.

«Ворскла» — «Зоря» 2:0

«Ворскла»: Шуст, Пердута, Чижов, Даллку, Сапай, Чеснаков, Кравченко (Скляр, 80), Ребенок, Шарпар, Кобахідзе (Васін, 87), Кулач (Сергійчук, 73).

Головний тренер: Василь Сачко.

«Зоря»: Лунін, Сваток, Фаупала, Андрієвський, Караваєв, Громов, Опанасенко, Чечер (Прийма, 70), Іурі (Луньов, 46), Сілас (Кочергін, 70), Чеберко.

Головний тренер: Юлій Вернидуб.

Голи: Кулач (67), Васін (90+4).

«Ворскла» розпочала матч з Богданом Шустом в рамці. Зліва у захисті вийшов Ігор Пердута, у центрі захисту — Олександр Чижов та Ардін Даллку. На правому фланзі захисту у старті вийшов Вадим Сапай. В опорній зоні зіграли Володимир Чеснаков та В’ячеслав Шарпар. На флангах атаки розганяли Павло Ребенок та Олександр Кобахідзе. Тероризувати захисників у нападі, за відсутності дискваліфікованого Юрія Коломойця, були покликані Владислав Кулач та глибше Дмитро Кравченка.

«Зоря» з перших хвилин увімкнула пресинг і це призвело до моменту біля воріт господарів. Футболісти луганської команди відібрали м’яч на половині поля «Ворскли» і завантажили його до штрафного майданчика. Захисники запанікували і хтось з луганчан у натовпі намагався проштовхнути м’яч у порожні ворота (Шуст втратив ворота). На щастя на шляху м’яча став Ардін Даллку. Він же заблокував небезпечний удар від Іурі на 28-й хвилині.

«Ворскла» мала свої моменти у другій хвилині другого тайму. Спочатку на 31-й хвилині Владислав Кулач увійшов до штрафного майданчика по правому краю та отримав пас від партнера. Владислав бив уже падаючи й м’яч прилетів до рук Луніна. На 38-й хвилині небезпечно пробивав Павло Ребенок — повз ворота. Кілька моментів мав і Дмитро Кравченко, який грав незвично високо, але жоден з них не перетворився на гол. Отож після першого тайму на табло нулі.

Ворскла — Заря. Лучшие моменты. 1-й тайм

Другий тайм теж почався з атак «Зорі». Кілька разів небезпечно пробивав Караваєв. Проте ворскляни відбившись відповіли голом. Захисники «Зорі» не змогли винести м’яч після атаки ворсклян і круглий дістався Павлу Ребенку. Павло виконав фірмову подачу до штрафного майданчика, яку замкнув Владислав Кулач — 1:0. Вболівальники зходять з розуму.

Гол! Владислав Кулач, 66 мин., Ворскла

Юрій Вернидуб у відповідь на гол кинув в бій Василя Прийму та Владилава Кочергіна. Василь Сачко ж спокійно замінив одного нападника на іншого. Стадіон оплесками провів Кулача і зустрів Михайла Сергійчука. У «Зорі» були ще кілька нагод. На 83-й хвилині небезпечний удар заблокував Ігор Пердута. А от на 85-й Богдан Шуст потягнув хитрий удар впритул.

Гол! Денис Васин, 90 мин., Ворскла

Вже у доданий арбітром час луганчани провалилися у захисті і «Ворскла» вийшла у вбивчу контратаку, яку влучним ударом закінчив Денис Васін — 2:0. Це успіх.

У підсумку маємо перемогу, бронзу, і з нетерпінням чекаємо на топ-команди у груповому раунді ЛЄ.