Володимир Гройсман: «Підняття заробітної платні педагогічним працівникам — у пріоритеті Кабміну»

Підвищення зарплатні освітянам, ліквідація черг до дитсадків та залучення бізнесу до вкладання коштів у професійне навчання — основні напрямки розвитку освітньої галузі України. Про це говорив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман на сьогоднішній селекторній нараді, присвяченій початку нового навчального року.

Полтавщину на засіданні презентували голова ОДА Валерій Головко, очільниця освітнього департаменту області Олена Харченко та профільна заступниця міського голови Полтави Світлана Тарашевська.

— Вже з 1 січня вчителі отримують більшу на 50% заробітну платню, — підкреслив Прем’єр-міністр України. — Проте, вже невдовзі плануємо збільшити виплати всім працівникам освітньої галузі.

Згадав Володимир Гройсман і про дефіцит підручників для учнів, що спостерігався минулих років. Нині, говорить, проблема має бути усунена, адже на закупівлю навчальної літератури з державного бюджету пішло понад 328 млн грн.

Увагу приділили і зменшенню черг у дошкільні навчальні заклади.

Під час наради Під час наради

Олена Харченко Олена Харченко

— Нині на такій черзі в Україні стоять 65 тисяч дітлахів. І це — на 13 тисяч менше, ніж торік, — наголосив керівник Уряду. — Проте, наша стратегічна мета — до 2020 року повністю позбутися черг до дитсадків.

Заклади початкової освіти не мають бути переповнені, вважають у Кабміні. Для того в Україні мають пришвидшити темпи будівництва нових навчальних закладів. Нині зводять 20 приміщень, де в подальшому розмістять школи.

— Загалом, цьогоріч на потреби освіти спрямовано майже 167 мільярдів гривень, — розповіла присутня на нараді міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. — Адже розуміємо, що це — вкрай важлива галузь з точки зору розвитку нашої держави.

100 шкіл, говорить Лілія Гриневич, відібрані Урядом для впровадження нового стандарту початкової освіти в рамках реформи «Нова українська школа».

— Хочу також нагадати присутнім про карну відповідальність, яку несуть керівники закладів освіти за порушення цілісності будівель під час ремонтних робіт, — звернувся до присутніх Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко. — Ми не маємо права допускати випадків, коли, внаслідок занедбання чи некваліфікованого втручання, падали стіни та перекриття будівель навчальних закладів.

Говорили на селекторній нараді і про професійно-технічну освіту. Сприяти молоді здобувати виробничі професії, переконані в Уряді, мають підприємці. А випускники, у свою чергу, будуть поповнювати лави компаній, які допомогли їм отримати фах.

Валерій Головко слухає доповідь Прем'єр-міністра Валерій Головко слухає доповідь Прем’єр-міністра

Згоден з такою думкою і голова Полтавської ОДА Валерій Головко:

— Невдовзі ми винесемо пропозицію спрощувати оподаткування для тих підприємств, які фінансують професійно-технічну освіту. Вкладаєш у навчання — маєш податкові пільги.

Згадав голова області і про освітні заклади, що перебувають на утриманні районних бюджетів.

— Часто такі школи чи дитсадки недоотримують грошей на поточні потреби, тоді як в районних бюджетах є невикористані кошти, — говорить Валерій Головко. — І наша задача — сприяти правильному перерозподілу цих грошей, аби кожна копійка використовувалась раціонально.

Прес-служба Полтавської ОДА