Володимир Гройсман перевірив стан виконання капітального ремонту дороги на Полтавщині

Сьогодні Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман завітав на Полтавщину з робочим візитом. Спільно з головою Полтавської ОДА Валерієм Головком він перевірив виконання капітального ремонту дороги М-03 Київ — Харків — Довжанський.

У Хорольському районі зараз триває активне будівництво автодороги в обхід села Покровська Багачка. Саме цю ділянку проінспектували Володимир Гройсман та Валерій Головко.

— Приємно бачити, коли дороги будуються. Сьогодні ми побували у трьох центральних областях України. Подивились, як організовані роботи і в Полтавській області, і на конкретних об’єктах, — сказав Володимир Гройсман. — В цьому році ми виконуємо те, що обіцяли: продовжуємо будівництво та реконструкцію доріг. Цьогоріч нам вдалося розпочати роботу дещо раніше. Але, все одно, потрібно системно працювати над тим, щоб з кожним роком виконувати відповідний обсяг робіт. Ми зараз маємо добрі новини щодо перевиконання бюджету від надходжень з митниці.

Прем’єр-міністр додав, що по областям України на будівництво і реконструкцію доріг від митниці направлять 12 млрд грн.

Співробітники будівельної компанії Співробітники будівельної компанії

— Ми розраховуємо, що з цими ресурсами у нас буде близько 30 млрд грн. Але поки що ми дискутуємо з Національним банком, оскільки б хотіли отримати ресурси і від репрофайлінгу, а наразі їх немає. Але, разом з тим, ми мобілізуємо все, що є у нас в доступі, щоб продовжувати працювати та у кожній області розвивати будівництво доріг, — говорить Володимир Гройсман.

Капітальний ремонт автомобільної дороги М-03 у Полтавській області передбачає будівництво близько 19,7 км автомобільної дороги першої категорії. Окрім будівництва поблизу села Покровська Багачка, заплановано провести роботи на ділянці протяжністю 7 км для об’їзду поблизу села Білоцерківка Великобагачанського району, а також 5,2 км першої черги обходу біля Полтави.

Дорожники передбачили не лише виконання класичних дорожніх робіт з розчищення ділянки і викорчовування пнів, розробки котлованів, засипання, влаштування дорожнього покриття. Також зведуть декілька штучних споруд. Зокрема, пішохідні переходи (3 надземні і 2 підземні), п’ять шляхопроводів, чотири мости, 23 водопропускні труби, один штучний тунель, два скотопрогони та підпірну стінку. Крім того, у плані є будівництво кількох транспортних розв’язок зі штучним освітленням, перевлаштування мереж газо-електропостачання, систем телекомунікацій та допоміжних споруд. А ще передбачені роботи з будівництва доріг другорядного значення і транспортних розв’язок.

Огляд та контроль якості будівництва, спільно з Прем’єр-міністром, провів і голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Володимир Гройсман та Валерій Головко Володимир Гройсман та Валерій Головко

— Ми показали темпи робіт з відновлення доріг області. Сьогодні вже зроблено чимало підготовчої роботи, забезпечено покращення стану доріг і державного, і обласного значення, — сказав Валерій Головко.

Голова ОДА зауважив, що нині в галузі будівництва автодоріг залишається багато питань щодо фінансування. З обласного бюджету на дороги, за програмою ремонту доріг, запланували виділити майже 56 млн грн. Це — приблизно 20-та частина перевиконання обласного бюджету.

— Ми плануємо, що до кінця наступного року закінчимо проходження державної траси в межах Полтавської області, включаючи розв’язку в Полтаві, — сказав Валерій Головко.

Також під час візиту на Полтавщину Володимир Гройсман розповів, що планує пропонувати внесення змін до бюджету України, адже зараз є перевиконання. Мова йде про фінансування будівництво нової дороги, яка попередньо не входила у план: Львів — Тернопіль — Хмельницький — Вінниця — Умань — Одеса — Миколаїв.

— Це дорога, що пов’язує наш Західний кордон з українськими портами. Вона є надзвичайно важливою артерією для розвитку України. І, більш того, вона дуже насичена і нею часто користуються люди. Вона має бути приведена у гарний стан, як і всі дороги України, — запевнив Прем’єр-міністр.

Прес-служба Полтавська ОДА