Влада Полтави вирішила скоротити список архітектурних пам’яток міста

Полтавська міськрада планує виключити ЦУМ з об’єктів культурної спадщини Полтави

На наступній сесії Полтавської міськради планують зменшити перелік пам’яток архітектури та містобудування на один об’єкт — Будинок центрального універмагу. Також список буде скоригований через зміни назв вулиць та провулків після декомунізації. Відповідний проект рішення був опублікований на сайті Полтавської міськради.

Порівняння об’єктів архітектури та містобудування в списках культурної спадщини 2010 та 2017 років Порівняння об’єктів архітектури та містобудування в списках культурної спадщини 2010 та 2017 років

Згідно з документом, рішення щодо виключення ЦУМа з об’єктів культурної спадщини буде прийнято на виконання наказу управління культури Полтавської ОДА від 12 червня 2017 року «Про перегляд Списку об’єктів культурної спадщини міста Полтава». На жаль, на офіційному сайті управління документ не був опублікований.

Крім того, влада міста спирається на протокол засідання науково-методичної ради з питань охорони культурної спадщини Полтави від 5 вересня 2017 року.

Вигляд ЦУМу на початку 2000-х

Згідно з історичною довідкою сайту «Полтава історична», сучасний Будинок центрального універмагу по вул. Соборності (Жовтнева), 28/13, був збудований у 1961 році. До цього увесь квартал займали двоповерхові будівлі із приватними крамничками. На місці сучасного ЦУМа розташовувалося Полтавське ощадно-позикове товариство (на другому поверсі). На першому ж поверсі був книжковий магазин.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»