Влада Полтави уклала договір з харківським «Будгарантом-7» на поточний ремонт доріг за 138 млн грн

Харківський «Будгарант-7» вдруге поспіль виконуватиме поточний ремонт доріг у Полтаві — тепер за 138 млн грн

22 травня цього року УЖКГ Полтавського міськвиконкому уклало договір на поточний ремонт доріг у місті. Підрядником став ПП «Будгарант-7», який має виконати роботи до кінця року і отримає за це 138 млн грн. Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу ProZorro.

За умовами договору, підрядник має відремонтувати 275 000 м² доріг у Полтаві до кінця 2017 року за 138,5 млн грн. З цієї суми на зарплату робітників виділено 4 млн грн. На свої роботи він дає 3 роки гарантії і зобов’язується усунути недоліки власним коштом, якщо такі будуть. На дорожню розмітку він дає півроку гарантії.

У 2016 році поточний ремонт доріг у Полтаві також виконував «Будгарант-7». Тоді 270 000 м² вулиць він зобов’язувався відремонтувати за 140 млн грн. Тобто, за договорами, менший об’єм робіт, виконаний тією ж фірмою, минулого року мав коштувати на 1,5 млн грн дешевше, ніж зараз. Втім, згідно з даними порталу публічних фінансів Є-data, «Будгарант-7» реалізував договір лише на третину, отримавши лише 45,7 млн грн.

«Будгарант-7» отримав цьогорічний договір, бо переміг у торгах на поточний ремонт. Тендер оголошували двічі. Перший раз його скасували через помилки в обох учасників. Обидва рази єдиним конкурентом «Будгаранта-7» було ПАТ «УМБ № 23». Велику кількість спільних зв’язків між цими двома підприємствами ми наводили у матеріалі «„Харківська монополія“: майже 10 років дороги у Полтаві ремонтують тісно пов’язанні одне з одним підприємства».

Зазначимо, що переможець торгів пов’язаний ще й з іншим харківським підрядником — «Механізованим будівельним центом» — який також займається питанням доріг у Полтаві. Ця фірма виграла 90-мільйонний тендер на утримання вулиць Полтави у 2017 році.

Власником «МБЦ» до березня 2017 року, за документами, був Олександр Яковенко (наразі власником є чоловік, який раніше був директором фірми). Яковенко володіє землею та будівлями колишнього асфальто-бетонного заводу у Супрунівці. Саме цю базу «Будгарант-7» зазначає як власну у документації до тендера на поточний ремонт. Таким чином, можна припустити, що 230 млн грн з Полтавського бюджету підуть в одні й ті ж руки.

Додатковий зв’язок між «Будгарантом-7» (138 млн грн поточного ремонту) та «МБЦ» (90 млн грн утримання доріг)

Нагадаємо, у квітні Полтавське облтервідділення АМКУ почало перевірку закупівель ремонтів доріг в обласному центрі. Колегія перевіряє узгодженість дій учасників, їхні зв’язки, а також випадки роздроблення закупівель на допорогові. Зокрема, АМКУ зацікавилося «харківською монополією» на ремонтах доріг та тендером на поточний ремонт. Попередні результати перевірок поки не повідомлялися.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»