Військова прокуратура та поліція на хабарі в 4 тисячі затримали чиновника Великобагачанської РДА

Завідувач сектору вимагав та отримав хабар в 4 тисячі гривень за сприяння земельної ділянки та виготовлення на неї необхідної документації

14 серпня військова прокуратура Полтавського гарнізону Центрального регіону України викрила та затримала завідувача сектору містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури Великобагачанської районної державної адміністрації. Про це повідомили у прес-службі військової прокуратури Центрального регіону України.

Затримання відбулося спільно зі слідчими ГУНП в Полтавській області та із співробітниками управління захисту економіки ДЗЕ НПУ в Полтавській області.

Установлено, що вказана посадова особа вимагала та отримала для себе неправомірну вигоду розміром 4 тис. грн за сприяння громадянину України в отриманні земельної ділянки та виготовленні на неї необхідної документації.

Правоохоронці планують повідомити затриманому про підозру у вчиненні злочину за ч.3 ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Паралельно до суду буде подане клопотання про обрання запобіжного заходу.

Дане правопорушення карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Із відкритих джерел відомо, що мова йде про 64-річного Григорія Петровича Олексенка, який обіймає посаду завідувача сектору містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури Великобагачанської РДА. Свого часу Григорій Олексенко перебував у лавах КПУ та був помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата Сергія Гордієнка.

Григорій Олексенко не має дорогого житла, автомобілів та великих статків. Однак є власником кількох великих земельних ділянок:

  • у Великобагачанському районі — 8500 кв.м., дві ділянки по 27101 кв.м., 28,4 кв.м., 44 кв.м;
  • у Хорольському районі — 32491 кв.м., 30595 кв.м.

Григорій Олексенко за 2017 рік отримав зарплату у розмірі 117 тис. грн, а також дохід від надання майна в оренду — 56,7 тис. грн та пенсію — 7773 грн.

Нагадаємо, у січні 2018 року правоохоронці затримали на хабарі в 700 тис. грн працівника Держземінспекції Олександра Авраменка. За рішенням суду суд оштрафував його на суму 25,5 тис. грн.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»