Війна «Шамота — Матковський» набирає обертів: на апаратну нараду не прийшли заступники та половина виконкому

Секретар міськради Олександр Шамота звинуватив у саботажі «команду Андрія Матковського» та запропонував працювати далі

Секретар Полтавської міськради Олександр Шамота — був єдиним у президії на сьогоднішньому засіданні апаратної наради Полтавської міськради. При цьому на засідання не прийшли більша частина представників управлінь та відділів.

Олександр Шамота констатував, що сьогодні начальник управління Юрій Матвієнко освіти повинен був доповісти щодо літнього відпочинку дітей, а начальнику управління охорони здоров’я Сергій Котов про укладання договорів із сімейними лікарями з 1 квітня. Однак доповідачі просто не прийшли не засідання. Як і багато інших начальників управлінь. Серед порожніх крісел, неначе айсберг, сидів начальник транспортного відділу Євгеній Якуба. Позаду сидів начальник рятувально-водолазної станції Євген Савчук та заступник начальника управління ЖКГ Віталій Худолій.

Голова Шевченківської райради Полтави Дмитро Задворкін (БПП «Солідарність») зранку привітав присутніх, але потім вийшов із зали. Не було на засіданні голови Київської райради Сергія Синягівського. На своєму місці був лише голова Подільської райради Євген Нагорний (Рідне місто).

Перед початком засідання до зали увійшов депутат Володимир Корчака від фракції «БПП «Солідарність», однак ще до появи Олександра Шамоти він вийшов. Можливо, він проконтролював явку представників управлінь. А вірніше — неявку.

Олександр Шамота з приводу цього заявив:

— На жаль, сьогодні з боку певних політичних сил, а саме команди Андрія Матковського, є певна дестабілізація роботи. Тому я хочу звернутися до всіх учасників процесу в Полтавській міській раді. У нас вибори через півтора року. Якщо хтось хоче отримати ручного секретаря, який би виконував усі їх вказівки, то вони цього не отримають. Я про це говорив із самого початку своєї каденції. Тому я звертаюсь до команди Андрія Матковського: почніть працювати, а не дестабілізувати роботу Полтавської міськради. Я впевнений, що наступна апаратна нарада обов’язково відбудеться, попри політичні амбіції.

Також Олександр Шамота попросив організаційний відділ зібрати з відсутніх пояснювальні записки.

Вже опісля засідання секретар міськради пояснив, що певний саботаж йде тільки від фракції «БПП «Солідарність»: заступник міського голови від «Рідного міста» Олексій Чепурко заздалегідь попередив, що перебуває у відпустці, а заступник Іван Сватенко повідомив, що із суботи хворіє.

Олександр Шамота не назвав подробиць цієї своєрідної війни, але вбачає компроміс у відновленні продуктивної роботи. Він також знову повторив, що не буде ручним секретарем для Андрія Матковського.

Хронологія конфлікту

Ще у грудні 2018 року голова фракції «БПП «Солідарність» Андрій Матковський запропонував щоквартально обирати нового секретаря міськради, щоб не було політичних ревнощів: хто головніший?

У січні Андрій Матковський заявив, що кадрові питання у міській раді не стоять, у тому числі й переобрання секретаря міськради. Хоча почали ходити чутки про складання певної нової конфігурації більшості.

У лютому джерело із «Рідного міста» повідомило, що не братиме участі у голосуванні за відставку Олександра Шамоти. Мінімум, не робитиме цього на сесії Полтавської міськради 19 лютого. У свою чергу джерело із «Совісті України» повідомило, що у партії знають про конфлікт «БПП» із «СДП», однак Олександр Мамай не буде створювати із Андрієм Матковським нову більшість.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»