«Війна мене змінила кардинально: навчила відповідальності та стриманості», — електрогазозварник «Полтававодоканалу», боєць АТО Михайло Яловега

Електрогазозварник ремонтно-механічного цеху «Полтававодоканалу» Михайло Яловега пішов на строкову службу в АТО 4 роки тому. Воював на Луганщині та Донеччині.

На підприємство Михайло Васильович влаштувався у 2014-му. Тоді ж пішов на війну рядовим бійцем. Після місяця навчання його направили в 93-тю бригаду в Білокуракине Луганської області.

— Прослужив там 2 місяці. Потім нас направили на Донеччину. Там пройшли Новобахмутівку, Новоселівку, Піски та Водяне.

«Найгарячіше» було в Пісках, пригадує Михайло Яловега:

— Це ж був лише початок війни, обстріли продовжувалися цілодобово. Жили ми у підвалах. Усі будинки, церква, — усе там було побите.

Спогади про АТО Спогади про АТО

Чоловік пригадує страшний випадок, який запам’ятався йому на все життя:

— З нашої бойової машини вороги збили «гусеницю». Під обстрілами доводилося виходити і якось знову її натягувати. Моторошно було, але з часом до всього людина звикає.

Боєць розповідає: під час служби на Луганщині здружився з трьома чоловіками. У вересні вони відправилися добровольцями в Іловайськ.

— І жоден з них не повернувся… Хороші були хлопці. Їх з першого батальйону усього поїхало в Іловайськ 115. А повернулося близько двадцяти.

Пригадує Михайло і веселу історію:

— Скинулися ми з товаришами на DVD-програвач. Приїхали, поклали його у палатці. Вийшли на «перекур», повертаємося — на зустріч біжить песик Боня, в зубах тримає пожований пульт від програвача. Ми його ледь піймали і відібрали пульт. Зайшли у палатку — а там шнур від антени прогризений.

Михайло Яловега за роботою Михайло Яловега за роботою

Праця електрогазозварника «Полтававодоканалу» Праця електрогазозварника «Полтававодоканалу»

До Полтави та на рідне підприємство Михайло повернувся у березні 2015-го. На Батьківщині його чекали батько й наречена.

— Як тільки демобілізувався, одразу й одружилися. Вона, до речі, теж працює зі мною в цеху.

Михайло Яловега зізнається: після війни повернувся додому іншим:

— Змінився кардинально. До АТО був дещо легковажним. Армія дисциплінувала мене, навчила відповідальності та стриманості.

Прес-служба «Полтававодоканалу»