Відвідування забудов та робота з проектною документацією. Студенти ПолтНТУ проходять практику в УКБ Полтавської ОДА

Студенти-будівельники з Полтавського технічного університету імені Ю. Кондратюка проходять навчально-виробничу практику в Управлінні капітального будівництва Полтавської ОДА. Їх возять на об’єкти УКБ, щоб наочно показати роботу спеціалістів.

Третьокурсники ПНТУ закінчують проходження практики в УКБ. Студентів розділили на дві групи та показують об’єкти, де Управління виступає замовником. Майбутні будівельники під час практики ознайомлюються з тим, як ведуться та приймаються проектні роботи, а також з безпосереднім виконанням робіт на об’єктах.

Студенти відвідали будівництво сучасного кардіоцентру у Полтаві. Їм також показали, як проходять роботи з реконструкції будівлі Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

За словами практикантів, їх цікавлять відкриті торги та система «ProZorro». А також процес визначення найвигідніших пропозицій та перевірка документації учасників тендеру.

Працівники УКБ також розповіли студентам, що Управління, як замовник несе кримінальну відповідальність весь час роботи над об’єктом. З моменту оголошення тендеру або пошуку підрядника і до здачі об’єкта в експлуатацію.

Студенти, які проходять практику в УКБ Студенти, які проходять практику в УКБ

Сьогодні практиканти відвідали гуртожиток для медиків області по вулиці Шевченка, 96 у Полтаві, який планують здати до кінця липня.

Ніколи ще не була на об’єктах, що будуються чи реконструюються. Завдяки практиці я тепер можу скласти уявлення про роботу будівельників. І стає розуміло, що чекає на нас після закінчення університету, — поділилася враженнями від екскурсії студентка Тетяна Шульга. — До того ж, я дізналася важливий факт для дівчат, що навчаються за моєю спеціальністю. Маючи освіту будівельника, не обов’язково лише будувати, можна стати і спеціалістом з технічного нагляду.

Практиканти ознайомилися з проектною документацією власноруч. Одним із теоретично-практичних завдань для них від УКБ на час проходження практики стало співставлення проектного креслення і плану робіт з їх результатом. Діти розрахували ймовірний час введення об’єкту в експлуатацію.

Тимофій Голбан Тимофій Голбан

Студенти мають зрозуміти, що робота у будівельній сфері — відповідальна, але цікава. Під час перебування практикантів у нас в Управлінні, ми розповідали та показували їм нашу роботу, — прокоментував практику студентів Начальник Управління Тимофій Голбан. — Ми розповіли, яку функцію виконує капбудівництво у житті області. Адже УКБ є соціально важливою установою, а роботу будівельника неможливо переоцінити.

Це перший рік, коли студенти будівельного факультету ПолтНТУ проходять практику в Управлінні капбудівництва. Але в УКБ сподіваються, що така практика стане традиційною.

Прес-служба Полтавської ОДА