Від сільського до міжнародного – на фестиваль гончарів до Опішні приїхали гості із Литви, Хорватії та США

Опішне зустрічало учасників та гостей Національного фестивалю гончарства.

Його проводять десятий рік поспіль. Організатори дійства – Міністерство культури України, Національний музей-заповідник Українського гончарства, Опішнянський колегіум мистецтв. Започаткували цей мистецький форум ще у 1988 році. І тоді ж в Опішні запровадили День гончара. Протягом років захід динамічно розвивався. З невеликого сільського свята перетворився на Міжнародне. Скажімо, цьогоріч до Опішні прибули учасники з Литви, Хорватії, Болгарії, Білорусі та США. Протягом років і донині незмінною лишалася мета дійства – відродження гончарних традицій, вшанування гончарської професії та презентація творчих доробків українських митців кераміки.

Опішне-фест: гості з усіх куточків світу та ігнор місцевої влади

У рамках фесту провели кілька потужних проектів. Відбувся фольклорний фестиваль “Гончарське перевесло”, пройшли численні майстер-класи, гості мали унікальну можливість відчути себе справжніми гончарами, ковалями та художниками.

На свято завітали майстри та представники найрізноманітніших народних ремесел, митці, науковці, колекціонери, письменники, естрадні гурти й виконавці. Найбільшою «родзинкою» свята стали моделі фестивалю-конкурсу гончарського бодіпейтінгу.

А фінальним акордом свята – концерт Ірини Федишин.

Про те, як організовували фестиваль розповів генеральний директор Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Олесь Пошивайло: