Від перевізників Полтави вимагають узаконити зупинку біля “Конкорду”

18 липня відбулась нарада за участі керівників профільних структурних підрозділів Полтавської ОДА щодо проблем, пов’язаних із перевезенням пасажирів на Полтавщині за маршрутом “Полтава – Кременчук”, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на прес-службу Полтавської ОДА.

Міжміський маршрут “Полтава – Кременчук” користується великою популярністю, багато полтавців щодня їде до Кременчука і навпаки. Проте автобуси відправляються не з автостанції АС-2, як це має бути, а з території прилеглої до ТРЦ “Конкорд”. Саме там перевізники забирають та висаджують пасажирів, не дотримуючись, таким чином, схеми руху.

“Це питання потрібно терміново вирішувати. Ми повинні відпрацювати єдиний алгоритм роботи. Недопустимо, щоб перевізники не дотримувалися зазначеної схеми руху і їздили маршрутом, як їм здумається”, – заявив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

Посадка та висадка пасажирів маршруту “Полтава-Кременчук” відбувається на паркувальному місці торгово-розважального центру. За декілька років там вже встигла утворитися несанкціонована міні-автостанція. Вона приносить купу незручностей і керівництву ТРЦ, і мешканцям прилеглих будинків.

“Там місце під автостанцію абсолютно не облаштоване – немає ні сміттєвих баків, ні туалету. Тому не важко уявити, що там відбувається. А людей багато звідти щодня вирушає”, – розповів т. в. о. начальника управління-начальник відділу транспорту та зв’язку управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Сергій Марчишинець

В результаті організації такої несанкціонованої зупинки до адміністрації постійно надходять скарги від керівництва центру та мешканців прилеглих будинків.

“Врегулювати це питання потрібно якнайшвидше. Так це залишати не можна. Автобуси та маршрутки не можуть їздити маршрутом, що їм здумається. Для зупинок є спеціально облаштовані місця і лише там можна висаджувати та підбирати пасажирів”, – зазначив заступник начальника ГУ НП в Полтавській обл. Денис Захарченко,

На нараді прийняли рішення створити робочу групу за участі представників профільних структурних підрозділів Полтавської ОДА, керуючих та правоохоронних органів. Спільно вони проводитимуть перевірки.

“Адміністрація не має на меті рушити бізнес у людей, які будували його роками. Розуміємо і наміри перевізників – зробити послуги зручнішими для пасажирів. Але є певний закон і його потрібно виконувати. В свою чергу і ми працюватимемо над вдосконаленням системи пасажирських перевезень, адже люди в нашій області повинні отримувати якісні послуги”, – наголосив Андрій Пісоцький.

Перевізники ж, у свою чергу, мають привести у відповідність до чинного законодавства свою роботу.

“Щоб і в майбутньому можна було здійснювати посадку та висадку пасажирів біля ТРЦ “Конкорд”, перевізникам потрібно узаконити там зупинку. В іншому випадку це буде порушенням”, – додав Сергій Марчишинець.

З перевізниками, які продовжуватимуть відхилятися від схеми руху та підбиратимуть людей на несанкціонованих зупинках, розірвуть договір.