Від чого і скільки померло полтавців минулого року : експерти назвали причини

Майже 70% смертей торік сталися через захворювання системи кровообігу – від пов’язаних із ними хвороб померло понад 387 тис. українців. Найбільше – через атеросклеротичні або ішемічні хвороби серця.

На другому місці серед причин смертності – онкологічні хвороби, які забрали життя 77 тис. людей. Найчастіше смерть фіксували через злоякісні новоутворення в органах дихання, рак грудей та шлунку.

Понад 30 тис. українців померли внаслідок отруєння, травм та інших зовнішніх чинників. Окрім того, 24 тисячі смертей сталися через ураження органів травлення, найпоширенішими серед яких були хвороби печінки, підшлункової залози та ураження печінки від алкоголю.

Причини 20 тисяч смертей точно не були встановлені. Зазначається, що понад 10 тис. людей померли від старості. Часто причиною смертності були захворювання органів дихання. Усього сталося 12,9 тис. випадків. Найпоширеніші – через пневмонію та ураження нижніх дихальних шляхів.

Полтавська статистика

Що ж до нашої області то виявляється –  найбільша смертність у Гадяцькому (2411 осіб з розрахунку на 100 тис.), Чорнухинському (2365) та Глобинському районах (2303). Найменше помирають у Кременчуці (1375) та Полтаві (1383).

Минулого року померли 23 659 людей. Найчастіша причина смерті – серцево – судинні захворювання. Від них померли 16 753 людини, на другому місці серед причин смертності – новоутворення ( 3 184 людини), на третьому. Також часто громадяни страждали від хвороб органів травлення та травм.