Веселі старти, співи і спалення дідуха: як Терешківська громада святкувала Масляну

16 лютого у громадах Терешківської та Микільської сільських рад святкували свято Стрітення, у народі відоме як Масляна. Ці сільради вже утворили об’єднану громаду, де вже незабаром відбудуться вибори.

Урочистості почалися зі спортивних змагань для дітей громади. «Веселі старти», за словами інструктора з фізкультури і спорту Юрія Лісничого, не лише спонукали дітей рухатися:

— Вони символізують ще й змагання між зимою та весною. Коли ми складали програму для дітей, намагалися вплести у неї різноманітні українські традиції, образи, прикмети, щоб молодь розвивалася всесторонньо.

Ідея свята виникла на засіданні виконкому Терешківської сільської ради. Масові гуляння організували спільно для громад Терешківської та Микільської сільрад:

Музичний колектив «Калина» Музичний колектив «Калина»

Музичний колектив з Зінцівського будинку культури Музичний колектив з Зінцівського будинку культури

— Якщо ви бачили банер на вході, то там написано «Зиму проводжаєм, весну зустрічаєм разом». Тому запросили художні колективи Микільської сільської ради: Зіньцівський та Кашубівський клуби, підключили Вацівську ЗОШ — дітей до участі в організації цього концерту. 

Спортивні ігри організував та провів інструктор з фізичної культури і спорту, який є в штаті Терешківської сільської ради, а також фахівець із соціальної роботи. За активну участь у конкурсах та змаганнях діти отримали цукерки та корисні солодощі.

Жителі Терешківської та Микільської громад на Масляній Жителі Терешківської та Микільської громад на Масляній

Дітвора на змаганнях, що приурочені до Масляної в Терешках Дітвора на змаганнях, що приурочені до Масляної в Терешках

— Ми залучаємо дітей до здорового способу життя і до українських традицій — зустрічати весну, щоб вона пошвидше до нас прийшла, — переконана Терешківська сільська голова Наталія Туркеніч. — Ще для гостей є млинці, вареники, українська кухня, куліш. І потім — дискотека для молоді у вечірній час. Коли стемніє, будемо спалювати дідуха на потіху молоді.

На свято прибула велика делегація з сіл Микільської громади. Їх сільський голова Віктор Калюжний вважає, що святкувати разом — давня і добра традиція цих сіл:

— Приїхали допомогти Терешківській громаді організувати свято, і самі посвяткувати та розважитися. Адже Микільська і Терешківська сільські ради вирішили об’єднатися. 

На Масляній у Терешках частували українськими стравами На Масляній у Терешках частували українськими стравами

Відзначимо, що це не новий формат об’єднання: до 1986 року Микільське та Терешки були однією громадою. 

— Терешківська сільська рада зараз набагато міцніша, хоча і Микільська вже два роки працює без дотацій, — додає Віктор Калюжний. — Так що прийняли рішення про об’єднання з центром у Терешках.

Андрій БОРОВИК