Верховна Рада ухвалила зміни до Бюджетного кодексу України та розглядає законопроект про держбюджет на 2019 рік

Сьогодні проходить Пленарне засідання Верховної Ради. На якому планують прийняти державний бюджет на 2019 рік. 

Наразі проходить прийняття змін та поправок до законопроекту «Про Державний бюджет України на 2019 рік». Всі пропозиції Полтавської ОДА прийняли завдяки лобіюванню інтересів у Бюджетному комітеті народним депутатом Костянтином Іщейкіним. Планують також виділити додаткові кредитні кошти на ремонт доріг Полтавщини. 

Це стало можливим завдяки плідній та ефективній співпраці голови Полтавської ОДА Валерія Головка та народного депутата України Костянтина Іщейкіна із розробки основних принципів бюджетного процесу наступного року. 

Парламентарі під час засідання вже розглянули проект закону № 9260 про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо поліпшення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів. Також нардепи прийняли Закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України». 

Законом врегулювано питання, пов’язані із підготовкою проекту закону про Державний бюджет України на 2019 рік, насамперед, шляхом уточнення окремих положень Кодексу у відповідності з чинним законодавством та з огляду на фінансові ресурси державного і місцевих бюджетів.

Зокрема, Законом передбачене упорядкування положень Кодексу щодо формування місцевих бюджетів, унормування питання зарахування з 1 січня 2019 року 5% рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин до бюджетів місцевого самоврядування за місцем видобутку. 

Також доповнення переліку захищених видатків бюджету видатками на програму державних гарантій медичного обслуговування населення, унормування особливостей формування та виконання місцевих бюджетів у Донецькій та Луганській областях на період проведення операції Об’єднаних сил. Доповнення переліку категорій населення, яким надаються пільги і субсидії за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, новою категорією «постраждалі учасники Революції Гідності».

— Державний бюджет України на 2019 рік враховує виконання завдань бюджетної політики, спрямованих на досягнення стратегічних цілей держави. Його прийняття забезпечить виконання соціальних гарантій, виконання боргових зобов’язань держави, забезпечення фінансовими ресурсами обороноздатності нашої країни та забезпечення виконання органами державної влади покладених на них обов’язків та завдань, — поділився голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Валерій Головко Валерій Головко

Законопроектом також передбачені зміни до Бюджетного кодексу України щодо законодавчого врегулювання механізму здійснення обласними радами або ОДА за рішенням обласних рад зовнішніх запозичень та надання місцевих гарантій. 

— Звертаю увагу на ті питання, які були дискусійними. Хочу ще раз нагадати, що Комітет підтримав надання зовнішніх запозичень і так само вважаю, що обласні ради мають такі ж права, як і міста. Ця норма буде сприяти тільки швидкому розвикту інфраструктурних проектів, — прокоментував голова підкомітету з питань бюджетної політики та удосконалення положень Бюджетного кодексу України Комітету ВРУ з питань бюджету, народний депутат України, депутат від Полтавщини Костянтин Іщейкін.

Костянтин Іщейкін Костянтин Іщейкін

Також він озвучив узгоджену позицію всіх фракцій щодо фінансування Національної академії наук. Після його виступу обранці підтримали законопроект у другому читанні 243 голосами за.

— Ухвалити, що до 2023 року включно частину чистого прибутку, що підлягає спрямуванню до державного бюджету України державними унітарними підприємствами, що перебувають у віданні Національної академії наук України, залишаються у розпорядженні таких державних унітарних підприємств та спрямовуються ними виключно на проведення своєї ініціативної наукової та науково-технічної діяльності, фінансування інновацій та розширення власної матеріально-технічної бази, — зачитав Костянтин Іщейкін.

Щодо державного бюджету на 2019 рік, передбачено доходи на рівні 1,008 трлн грн, у той час як держбюджет на 2018 рік передбачає доходи в сумі 917,9 млрд грн.

Прес-служба Полтавської ОДА