Верховна Рада дозволила зняти недоторканість та арештувати Надію Савченко — нардепи від Полтавщини «за»

Надія СавченкоНадія Савченко | Кадр з відео телеканалу «Рада»

Більшість нардепів від Полтавщини проголосували за три подання ГПУ — на скасування недоторканості, на затримання та на арешт Надії Савченко

Сьогодні Генеральний прокурор України Юрій Луценко представив докази вини позафракційного народного депутата Надії Савченко у спробі державного перевороту та проведенні терористичних акцій в центрі Києва. Нардепам продемонстрували оперативні кадри, які, на думку слідства, доводять, що Надія Савченко та голова «Офіцерського корпуса» Володимир Рубан планували обстріляти кортеж президента України з використанням снайперської гвинтівки «Топаз», яку виробляють в «ДНР». Пізніше під відеофіксацію Савченко та Рубан виклали свої плани щодо обстрілу урядового кварталу із мінометів. Зброю та вибухівку їм передали бойовики «ДНР».

Матеріали досудового розслідування за фактами вчинення злочинів Н. Савченко Матеріали досудового розслідування

Сама Савченко сказала, що народ України «по обидва боки» прагне миру, а зовнішні та внутрішні вороги продовжують війну. Також вона вважає, що потрібно дати народу право на відкликання нардепів та на референдуми, щоб не «не повіяв вогонь з Холодного Яру». При цьому вона вирішила не відмовлятися від звання «Героя України».

Заключительное слово Савченко перед голосованием за ее арест, 22.03.2018 Заключне слово Надії Савченко

Усі представники фракцій, в тому числі й «Батьківщини» (від якої обрана Савченко), висловилася за згоду на зняття недоторканості, арешт та тримання під вартою. Інші народні депутати також звинуватили Савченко в антидержавницьких діях та подякували СБУ, ЗСУ та Генпрокуратуру за проведену роботу.

Генпрокурор Юрій Луценко у заключному слові наголосив на тому, що поки світ та Україна протистоїть агресії Росії, ворог намагається підірвати єдність держави руками внутрішнього ворога.

Заключительное слово Луценко перед голосованием за арест Савченко, 22.03.2018Заключне слово Юрія Луценка

В результаті Верховна Рада проголосувала за подання ГПУ щодо скасування недоторканості із Надії Савченко та притягнення її до кримінальної відповідальності. «За» це проголосувало 291 депутат. «За» згоду на затримання — 277 депутатів, «За» арешт — 268 депутатів. Серед тих, хто проголосував за ці рішення — нардепи обрані від Полтавщини. Загальні результати:

Округ Депутат Фракція Голосування
144 Сергій Каплін БПП «Солідарність» Відсутній
145 Юрій Бублик Позафракційний За
146 Юрій Шаповалов Відродження За
147 Олег Кулініч Відродження Відсутній
148 Костянтин Іщейкін БПП «Солідарність» За
149 Андрій Река Народний Фронт За
150 Костянтин Жеваго Позафракційний Відсутній
151 Руслан Богдан ВО «Батьківщина» За

Нагадаємо, що Надія Савченко у червні 2016 року відвідала Полтавщину та агітувала за тоді ще кандидата в нардепи Руслана Богдана.

Коли відбувався суд над Савченко у РФ, 11 травня 2015 року у Полтаві відбулася акція, коли в небо запустили листи Путіну з вимогами звільнити українського нардепа.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»