Вчителька з Полтави стала фіналісткою цьогорічної “Нобелівської премії” для педагогів

Вчителька історії Тетяна Веркалець

У столиці в театрі імені Івана Франка відбулась церемонія вручення національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2017. У світі її називають «Нобелівською» премією для педагогів. 

Лауреатом премії став 71-річний Паул Пшенічка, вчитель фізики та астрономії у Чернівецькому ліцеї №1. У 1991 році він створив для обдарованих учнів наукове товариство «Квазар», учасники якого реалізували понад 150 дослідницьких проектів. 

Нагорода переможцю – 100 000 гривень, рік безкоштовного підвищення кваліфікації та поїздка на Global Education and Skills Forum 2018 в Дубай. 

Серед лідерів також  – Тетяна Веркалець, вчителька історії навчально-виховного комплексу №16. Вона перетворила кабінет історії на творчу лабораторію і заснувала клуб «Дебати».

Перед церемонією, напередодні, п’ятірка вчителів зустрілась із Президентом Петром Порошенком. Він привітав переможців престижного конкурсу. Говорили про Закон «Про освіту», зміни в галузі у зв’язку з новаціями. Глава держави особливо підкреслив, що сучасний педагог, який зможе вибудувати ефективну взаємодію з учнями, насамперед має бути особистістю творчою і відповідальною, ідеться на сайті Президента. Зауважив також, що освіта – найкращий інструмент, щоб змінювати світ.