Вчителі полтавських шкіл навчалися професійно надавати серцево-легеневу реанімацію

15-16 березня на базі Полтавського міського центру дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання (вул. Опитна, 4а) пройшов тренінг для вчителів всіх шкіл міста «Рятуючи життя». Його тема — невідкладна домедична допомога.

За словами організаторів — Полтавського осередку ГО «Українська академія лідерства» (УАЛ) — такий курс для освітян Полтави проходив вперше.

Ментор УАЛ-Полтава Святослав Келим-Золотайко говорить, що мета проекту — забезпечення кожної школи міста хоча б одним сертифікованим вчителем, який зможе професійно надати серцево-легеневу реанімацію:

— Сам тренінг проводять висококваліфіковані інструктори ГО «Захист патріотів» Микола Коробенков та Ігор Холодило. Можемо сказати, що педагоги задоволені проектом і зацікавлені у подальшому навчанні. Тому ми й надалі працюватимемо над проектами, які підвищують обізнаність вчителів у цій сфері.

Загалом тренінг пройшли 44 педагоги із кожної школи міста і дитячо-юнацьких клубів. За умови успішного проходження практичного та теоретичного екзамену вони отримали сертифікат, що засвідчує їхній рівень навичок та знань. 

«Basic first aid and CPR combo» — тренінг, призначений для вчителів, батьків, нянь, працівників дитячих інтернат-закладів та для бригад невідкладної допомоги, що працюють у сфері бізнесу та промисловості. 

До восьмигодинного курсу входить відпрацювання навичок з надання допомоги при пораненнях, тренінг з серцево-легеневої реанімації та застосування автоматичного зовнішнього дефібрилятора, де всі учасники курсу мають самостійно виконати отримані навички без помічників. Під час формування курсу врахований досвід кращих програм з надання першої допомоги на робочому місці.

Заступник директора з навчально-виховної роботи ДЮК ПМЦ Сніжана Лубко говорить, що після проходження тренінгу у неї зменшився страх допомогти непритомній людині.

Навчання пройшло за сприяння Методичного кабінету Управління освіти виконкому Полтавської міськради. Частковий вклад у реалізацію проекту зробила «Львівська кав’ярня».

Довідка: «Захист Патріотів» — громадська організація, заснована у травні 2014 року, як гуманітарна ініціатива Світового конґресу українців. Мета ГО — послідовний розвиток тактичної медицини та невідкладної допомоги в Україні.

Українська Академія Лідерства — 10-місячна програма особистісного та суспільного розвитку для підлітків. Осередки Академії діють у Києві, Львові, Миколаєві, Харкові та Полтаві. Навчальний курс розрахований на випускників середніх навчальних закладів і базується на основі цінностей та виховання лідерських якостей і навиків.

Роман ПОВЗИК