Валерій Головко: Органічне землеробство — важлива складова успішної України

Вчора у Покровському Шишацького району провели День органічного поля. Організували захід представники ПП «Агроекологія», яке понад 40 років займається вирощуванням сільськогосподарських культур та тварин без використання хімікатів та шкідливих домішок. Під час заходу гості як з України, так і з-за кордону відвідали поля підприємства та тваринницьку ферму, а також ознайомились з новітньою технікою, за допомогою якої аграрії виконують роботи.

До участі в Дні органічного поля запросили аграріїв з усієї України, а також профільних фахівців зі Швейцарії та інших країн Європи. Такі заходи варто проводити частіше, вважають закордонні гості.

— ПП «Агроекологія» є одним із взірців органічного землеробства в Україні, — відзначає менеджер програм Держсекретаріату Швейцарії з економічних питань Барбара Еггін. — І добре, що представники підприємства організовують такі заходи, де діляться з колегами передовим досвідом.

Згодні з такою думкою і в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Ольга Трофімцева Ольга Трофімцева

— В України є всі шанси стати глобальним органічним осередком не лише для Європи, а й для всього світу, — не сумнівається заступниця профільного міністра Ольга Трофімцева. — Бо ми бачимо, що зростає органічне виробництво та експорт екологічно чистої продукції до країн ЄС. Попрацювати потрібно лише над тим, що постачати закордон не тільки сировину, а й вже перероблену продукцію. 

Окрім пленарної частини, гості заходу відвідали поля ПП «Агроекологія», де аграрії ведуть органічне вирощування сільськогосподарських культур. Більшість сортів виведені селекціонерами підприємства і мають стійкість до шкідників та захворювань.

— 800 га наших полів зайнято озимою пшеницею сорту «Відрада», генетично стійкою до хвороб, — розповідає селекціонер Лариса Бурденюк-Тарасевич. — Таке зерно має високу якість клейковини, що дуже важливо для хлібопекарської справи. Відтак, воно користується попитом за кордоном.

Новітня техніка Новітня техніка

Під час демонстрації роботи техніки Під час демонстрації роботи техніки

Під час демонстрації роботи новітніх зразків техніки, що є на озброєнні «Агроекології», до присутніх звернувся і засновник та ідейний натхненник підприємства, Герой України Семен Антонець: 

— Суть органічного землеробства — не просто вирощувати культури без використання отрутохімікатів. На першому місці — збереження землі, природи, яка потім віддячить нам високими врожаями.

Семен Антонець Семен Антонець

Надихнулися побаченим і представники Полтавської ОДА. Очільник області Валерій Головко, зокрема, переконаний: за органічним землеробством та тваринництвом — майбутнє сільського господарства України. Розвиток цього напрямку, не сумнівається посадовець, призведе до суттєвого зростання аграрного експорту за кордон та зробить Україну рівноправним торговим партнером для провідних країн світу. 

А ще вживання екологічно чистої продукції призведе до оздоровлення нації, починаючи від дітей, які зможуть харчуватися натуральним та нешкідливим. Головне — якомога детальніше розповідати людям про те, що це — корисно і важливо.

Гості заходу Гості заходу

Валерій Головко — про потенціал органічного виробництва Валерій Головко — про потенціал органічного виробництва

— Саме органічне землеробство складе ті частинки, які разом називатимуться «успішна Україна», — не має сумнівів голова Полтавської ОДА. — Органічна продукція має дуже високий попит у світі. А ми, у свою чергу, мотивуватимемо аграріїв Полтавщини переходити на ці технології, сприяючи субвенціями з бюджету. 

Окрім відвідин полів, учасники заходу побували й на тваринницькій фермі підприємства, де вирощують корів, застосовуючи тільки натуральні корми.

По завершенні Дня органічного поля учасники заходу обмінялися враженнями від форуму. Також кожен бажаючий мав нагоду продегустувати органічну яловичину та придбати крупи, вирощені без використання хімікатів. 

Прес-служба Полтавська ОДА