В’язень, який організував контрабанду наркотиків з Іспанії, проведе за ґратами ще 10 років

За контрабанду наркотиків з Іспанії ув’язнений кременчуцької колонії отримав 10 років в’язниці, а його спільник — 3 роки умовно

Автозаводський райсуд Кременчука виніс вирок ув’язненому Кременчуцької виправної колонії № 69 Олександру Каретнику та його пособнику Володимиру Чехмейтеру за контрабанду ефедрину та псевдоефедрину. Перший проведе за ґратами ще 10 років, другий — 3 роки відвідуватиме поліцію і звітуватиме про зміну місця проживання чи роботи. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових справ та офіційного сайту суду.

За інформацією прокуратури Полтавської області, діяльність 35-річного ув’язненого колонії та його 40-річного спільника викрили у липні 2016 року. Олександр Каретник домовився з мешканкою Іспанії Альоною про поставку псевдоефедрину на територію України. 300 таблеток вона заховала у продукти харчування і відправила автобусом.

На кордоні співробітники СБУ виявили прекурсори, вилучили їх та замінили на імітаційні пігулки. Далі коробка з продуктами поїхала до Тернополя. Звідти, як і було умовлено, Новою поштою водій автобуса переслав її до Кременчука. Там посилку забрав Володимир Чехмейстер, якого і затримали співробітники СБУ.

На Полтавщині СБУ викрила угруповання контрабандистів наркотиківВідео СБУ

У судовому засіданні Олександр Каретник та Володимир Чехмейстер не визнали свою причетність до контрабанди — лише провину у незаконному пересиланні прекурсорів. Головуючий суддя Олег Коліуш в це не повірив і, заслухавши покази свідків і матеріали провадження, виніс наступний вирок.

Неодноразово судимий Каретник, який перебуває у колонії за крадіжку у Борисполі у 2015 році, проведе за ґратами ще 10 років та 1 місяць. До того ж, в нього конфіскують майно.

Чехмейстера визнали винним лише у пересиланні. Тому йому призначили 5 років позбавлення волі з іспитовим строком 3 роки.

Нагадаємо, схожий вирок отримав полтавець, який отримав наркотики з Іспанії таким же чином, як його кременчуцькі «колеги». Октябрський райсуд Полтави призначив йому 10 років і 1 місяць з конфіскацією майна.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»