В урочищі Триби облаштують капличку та облагородять територію

Розпочинаються роботи над розробкою проекту благоустрою території урочища Триби. Крім того, за ініціативою голови Полтавської ОДА Валерія Головка тут з’явиться арка-капличка. 

Урочище Триби — місце вшанування пам’яті жертв масових політичних репресій 1937-1938 років. Полтавщина постраждала від комуністичного терору ледь не найбільше з областей України. У підвалах колишнього Селянського банку (на той час — обласне управління НКВС) були тюремні камери. Тут і розстрілювали мирних громадян. Спочатку їх таємно ховали на старому міському кладовищі. А потім, коли кількість розстріляних збільшилася, в урочищі поблизу хутора Триби. 

За ініціативи голови Полтавської ОДА Валерія Головка на території меморіального комплексу спорудять арку-капличку. Він анонсував проведення робіт під час відзначення 80-річної річниці Великого терору. Крім того, проходитиме облагородження території.

Автор ідеї арки-каплички — художник, який виконує ікони в Успенському соборі. Арка символізує Голгофу. І в той самий час — це арка перемоги. 

— Люди, вбиті під час червоного терору, перемогли своєю жертовністю зло і неправду. Сьогодні ми маємо державу, суверенітет, незалежність, свою культуру і мову. Ціною цих жертв ми перемогли, — розповів Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ Київського патріархату Федір. 

На арку нанесуть одну з заповідей блаженств: «Блажені вигнані за правду, бо таких є Царство Небесне». Вона означає вічне життя. Людина, яка страждає і невинно приноситься в жертву злом, є переможцем в Царстві Небесному. 

Арку планують встановити недалеко від в’їзду на територію урочища. Потрібно, щоб водії, які проїздять повз, бачили її з траси. В той самий час біля каплички має бути достатньо місця для збору людей. Тут також планують облаштувати пандуси для людей з обмеженими можливостями. 

Обираючи між бетонною та металевою конструкцію, перевагу попередньо надали першій. Адже з металом виникатиме більше проблем. Навіть не дивлячись на те, що спорудження такої конструкції відбувалося б швидше.

Крім встановлення арки-каплички, планується благоустрій усієї території урочища. Мова йде і про облаштування нової пішохідної доріжки, і про покращення стану комплексу. Підхід до меморіалу так само, як і капличку, планують облаштувати для людей з особливими потребами. 

Андрій Олефіренко та Тимофій Голбан Андрій Олефіренко та Тимофій Голбан

— Ми хотіли б завершити роботи у наступному році. Приурочити їх до Дня пам’яті жертв політичних реперсій — 21 травня. Але ми не будемо гнати уперед і втрачати якість. Роботи виконаємо на найвищому рівні, адже кожен розуміє важливість цього місця, — розповів директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Тимофій Голбан. 

До фінансування проведення робіт долучиться також народний депутат України Юрій Бублик. Вже зараз він домігся виділення коштів на проведення робіт. 

— Кошти в розмірі 250 тисяч гривень на капремонт трибівського комплексу вже виділені. Вони вже в казначействі Полтавського району. І сесія, яка відбудеться 22 вересня, повинна затвердити ці кошти, передачу їх на бюджет Терешківської сільради. 

Пам’ятник переходить на обласний баланс. Тому у майбутньому ці кошти з сільського бюджету перейдуть в обласний. 

Після розробки та затвердження проекту в урочищі розпочнуться роботи. 

Прес-служба Полтавської ОДА