В центрі Полтави 79-річний чоловік насмерть збив жінку — суд зобов’язав виплатити рідним півмільйона гривень

Нерегульований пішохідний перехід через вул. Сінну в районі вул. Зигіна Нерегульований пішохідний перехід через вул. Сінну в районі вул. Зигіна

Київський районний суд звільнив пенсіонера від ув’язнення, але зобов’язав його виплатити 510 тис. грн чоловіку і донці загиблої

20 жовтня Київський районний суд Полтави виніс вирок водію, який насмерть збив жінку на нерегульовному пішохідному переході у центрі Полтави. Згідно з даними судового реєстру, подія сталася наступним чином.

10 листопада 2016 року 79-річний пенсіонер Віктор Л. був за кермом свого автомобіля (марка в реєстрі не вказується). Коли він їхав по вул. Сінній з вул. Пушкіна в напрямку Соборності, то на нерегульованому пішохідному переході в районі вул. Зигіна не зменшив швидкості та наїхав на жінку, яка переходила проїжджу частину по «зебрі». Від отриманих травм потерпіла померла.

У суді пенсіонер визнав вину і пояснив, що порушив правила дорожнього руху з необережності. У скоєному щиро розкаявся.

Чоловік і донька загиблої заявили цивільні позови до пенсіонера, щоб він виплатив їм моральну компенсацію.

Суд прийняв рішення — визнати Віктора Л. винним у вчиненні злочину і призначити йому покарання у виді 3 років позбавлення волі, з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 3 роки. Враховуючи поганий стан здоров’я і вік, звільнити його від відбування призначеного основного і додаткового покарання.

Однак пенсіонер зобов’язаний виплатити 510 тис. грн моральної шкоди чоловіку і донці загиблої. Також він має виплатити 7 тис. грн на лікування чоловіка і 1,7 тис грн судового збору.

Нагадаємо, 4 січня 2017 року на перехресті вулиць Сінна та Зигіна мікроавтобус «Рута» збив жінку.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»