В Прирічковому парку за бюджетні кошти хочуть зробити пляж, сцену, а також провести змагання з тріатлону

Прирічковий парк у Полтаві Прирічковий парк у Полтаві | Фото Марини Власенко

Два проектанти подали заявки на мільйон гривень кожен, третій — на 100 тисяч (за формулою 50 на 50 з обласного та міського бюджетів)

Сьогодні відбулося засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування у Полтаві, яке провела секретар Полтавської міськради Оксана Деркач.

Загальний бюджет проектів-переможців, які будуть реалізовуватись вже у 2018 році склав 5 млн грн. Всього подано 92 проекти, із них великі (до 1 млн грн) — 21 та малі (до 300 тис грн) — 71.

Хронологія етапів процесу в 2017 році така:

До 18 серпня Попередня перевірка проектів. Розміщення сканованих заповнених форм проектів за винятком сторінок, які містять персональні данні авторів проекту на офіційному веб сайті Полтавської міської ради. Внесення авторами, у разі необхідності, коректив до проектів.
18 серпня — 22 вересня Аналіз проектів експертною групою. Заповнення карток аналізу проектів, надання обґрунтованих рекомендацій щодо внесення проектів у бланк для голосування. Уточнення інформації, необхідної для аналізу та оцінки проектів.
25 вересня — 5 жовтня Складання списків проектів, які отримали позитивну і негативну оцінку
5 — 10 жовтня Проведення жеребкування щодо порядкового номера проекту в реєстрі проектів, які допускаються до голосування
19 жовтня — 18 листопада Розміщення на веб-сайті Полтавської міської ради списків проектів, які отримали позитивну або негативну оцінку (з аргументованими мотивами відмови) та відсканованих заповнених карток аналізу проектів.
До 17 листопада Оприлюднення на веб-сайті Полтавської міської ради переліку пунктів для голосування
20 листопада — 3 грудня Голосування за проекти у рубриці «Бюджет участі» веб-сайту Полтавської міської ради з персональних комп’ютерів та пунктах голосування.
4 — 8 грудня Встановлення підсумків голосування та оприлюднення їх на веб-сайті Полтавської міської ради. Складання рейтингових списків з урахуванням результатів голосування
11 — 13 грудня Визначення відповідальних за реалізацію кожного проекту-переможця (рішення виконкому)
2018 рік Виконання проектів-переможців головними розпорядниками коштів

В ході обговорення Оксана Деркач вказала на те, що троє учасників подали свої пропозиції щодо облаштування «Прирічкового парку» в Полтаві:

  • Ірина Садовнікова подала проект на 1 млн грн «Прирічковий парк. Берег, який належить громаді»;
  • Раїса Марчінковська подала проект зона відпочинку і оздоровлення всієї сім’ї на 1 млн грн — «Левада — це мікрорайон де хочеться жити»;
  • Іннеса Гетьман, представник обласного Національного Олімпійського Комітету, запропонувала долучитися Полтаві до обласного проекту партиципаторного бюджетування, щоб проводити в Прирічковому парку Всеукраїнські (а можливо й Міжнародні) чемпіонати з тріатлону. Умови фінансування — по 50 тис. грн з обласного та міського бюджетів.

Ірина Садовнікова коротко пояснила суть свого проекту — облаштувати під’їзди до парку для маломобільних груп населення, вело- та бігові доріжки, пляж, тощо.

Раїса Марчінковська запропонувала встановити там сцену для виступів колективів.

Авторам проектів запропонували обмінятися контактами та подати спільне бачення майбутнього Прирічкового парку. Хоча й не факт, що така зустріч може відбутися.

Також учасники обговорили окремі деталі доповнень та уточнень в Положення про «Бюджет участі». Наприклад, це питання організація лотереї, щоб заохотити потенційних голосувальників.

Нагадаємо, що питання Прирічкового парку активно стали обговорювати після того, як у березні на сесії міськради мер Олександр Мамай заявив, що до нього звернулася Федерація хокею області з приводу будівництва Льодового палацу на березі Ворскли. Підприємець готовий витратити 3,5 млн доларів на будівництво. Таке рішення викликало протести в окремих представників громадськості. У червні на сайті Полтавської міськради був опублікований проект рішення щодо будівництва на території парку автостоянки. У тому ж місяці в Прирічковому парку провели змагання з тріатлону, а у липні — «Прирічковий крос».

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»