В Полтаву запросили ізраїльську компанію Egged Europe для обслуговування пасажирських перевезень

Депутат Андрій Матковський повідомив, що на ринок транспортних перевезень Полтави зайде велика європейська компанія

На засіданні комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів  Полтавської міськради депутати досить гаряче розглядали проект рішення про зміни до бюджету на 2018 рік. Під час обговорень з’ясувалося, що у Полтаву планує зайти європейський підрозділ великого ізраїльського перевізника.

На початку засідання депутат Олександр Шамота поставив запитання начальнику бюджетного управління Тетяні Чумак, чому в проект рішення не включили близько 200 пропозицій від фракції «Соціал-демократичної партії» щодо розподілу залишку в 350 млн грн. Тетяна Чумак відповіла, що пропозиції формують розпорядники коштів, тобто управління. Тоді депутат нагадав, що на минулій сесії міський голова Полтави закликав проголосувати за бюджет-2018, а потім розподілити залишки. Наприклад, Олександр Шамота пропонує виділити 30 млн на закупівлю тролейбусів.

Депутат Андрій Матковський на це відповів, що усі пропозиції фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» на 90% враховані в бюджеті. У тому числі, за його словами, на 2018 рік передбачено розширення дороги у мікрорайоні Огнівка під майбутню тролейбусну лінію.

Засідання бюджетної комісії

Тему електротранспорту продовжив депутат Вадим Ямщиков, який був присутній у статусі запрошеного на засідання. Він закликав фракцію БПП, як «частину коаліції», підійти до проблеми комплексно і передбачити не тільки закупівлю нових тролейбусів, але й будівництво нових трансформаторних підстанцій.

На це Андрій Матковський оголосив присутнім, що він протягом 3 місяців спілкувався із представниками польського відділення ізраїльської компанії «Егед» (Egged Europe). Вони готові зайти на ринок пасажирських перевезень Полтави із 200-300 новими автобусами, у тому числі й на електричній тязі. Компанія готова отримувати кошти не від числа пасажирів, а від кілометрів і чіткості додержання графіку. За якість послуги міська рада, як замовник, сама визначатиме суму замовлення. Навіть більше. Ізраїльсько-польській інвестор згоден не заробляти протягом певного «пілотного проекту», головне — зайти на ринок і показати європейський сервіс.

‫על מה נאבקים נהגי אגד?‬‎Промовідео Egged

Довідково. Egged — найбільша автобусна компанія в Ізраїлі та одна з найбільших в світі. Організація заснована в 1933 році, перебуває у кооперативної власності його членів. Відділення Egged працюють в Польщі, Нідерландах та Болгарії.

Повертаючись до питання змін до бюджету-2018, усі члени комісії, окрім депутата Олександра Шамоти, проголосували «за».

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»