В Полтавській області планують встановити 1000 комп’ютерів лікарям

В Полтавській області в рамках проекту Світового банку планується встановлення 1000 комп’ютерів для лікарів. Зараз комп’ютеризовано 65% медичних закладів, з них 81% має підключення до інтернету.

2 березня під час брифінгу у Департаменті охорони здоров‘я директор департаменту Віктор Лисак пояснив, чому комп’ютери потрібні кожному лікарю, а фельдшерам — ні. Зараз в області комп‘ютеризовано більш ніж половина медичних закладів, планується встановлення ще 1000 комп’ютерів.

Комп’ютери та інтернет потрібні лікарям для того, щоби мати можливість зокрема працювати з електронними рецептами ліків. Стосовно електронних рецептів відбулася досить велика дискусія як на державному рівні, так і в області.

Директор департаменту розповів, що електронні рецепти потрібні. Таким чином, можна буде вести облік та контроль препаратів, які призначають лікарі.

Зараз електронні рецепти діють на ліки проти цукрового діабету за програмою «Доступні ліки» і Полтавська область працює за такими рецептами. На жаль, з медиками за електронними рецептами співпрацює лише комунальна аптечна мережа. Директор Департаменту наголосив — потрібно щоби всі лікарі могли виписати електронний рецепт, а кожна аптека могла надати ліки за ним.

Крім того, для роботи з електронними рецептами потрібно, щоб у кожного лікаря була можливість користуватися комп‘ютером та мережею Інтернет. За словами Віктора Лисака, зараз 65% медичних установ в області — комп’ютеризовані, з них до інтернету підключено 81%. Але потрібно намагатися комп’ютеризувати всі лікарні та кожного лікаря.

У рамках проекту Світового банку планується встановити ще 1000 комп‘ютерів. Не має необхідності забезпечувати комп‘ютерами фельдшерів та помічників лікарів. Їм не потрібно виписувати ліки через електронні рецепти. На даному етапі потрібно повністю комп’ютеризувати всіх лікарів.

Раніше «Полтавщина» повідомляла, що медичні препарати за урядовою програмою «Доступні ліки» можна отримати не лише в мережі «Полтавафарм», але і у приватній мережі аптек. Цього року планується, що за програмою будуть працювати понад 300 аптечних пунктів.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»