В Полтаві суд оштрафував студента за спробу підкупу поліцейського на 8,5 тисяч грн

Студент, який намагався уникнути 10,2 тис. грн штрафу за п’яне водіння за допомогою хабара, уклав угоду з прокурором і відбувся штрафом у 8,5 тис. грн.

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області виніс вирок Дмитру П., який намагався уникнути штрафу за п’яне водіння за допомогою хабара. 26 лютого суддя Світлана Андрущенко-Луценко затвердила його угоду із прокурором і призначила 8,5 тис. грн штрафу. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Нагадаємо, Дмитра П. Затримали 3 січня у Миргороді. Він передав 8 тис. грн старшому лейтенанту поліції для того, щоби уникнути відповідальності за п’яне водіння. Поліцейський від хабара відмовився ізвернувся до правоохоронців.

Згідно з матеріалами справи, Дмитро П. — 21-річний студент Хомутецького ветеринарно-технологічного коледжу ПДАА. 15 грудня 2017 року його зупинив за водіння у нетверезому стані інспектор сектору реагування патрульної поліції № 4 Миргородського відділу поліції ГУНП в Полтавській області. Старший лейтенант склав на водія адмінпротокол та забрав посвідчення.

19 грудня 2017-го Дмитро П. запропонував поліцейському хабар за те, що той поверне водійське та не передаватиме адмінпротокол до суду. Інспектор звернувся до правоохоронців. Ті вирішили спіймати хабародавця «на гарячому».

3 січня 2018-го Дмитро П. сказав, що надасть інспектору 8 тис. грн. Менше, ніж за годину, він прийшов до службового кабінету поліцейського та передав гроші. Після цього водія затримали та відпустили під підписку про невиїзд.

26 січня затриманий уклав із прокурором угоду про визнання винуватості. За місяць її затвердила суддя Світлана Андрущенко-Луценко. Вона визнала Дмитра П. винним у наданні вигоди за вчинення чи невчинення службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища (ч.1 ст.369 ККУ).

За такий злочин йому призначили 8,5 тис. грн штрафу. Крім того, до 8 тис. грн, які він надав у якості хабара, застосували спецконфіскацію.

Тобто загалом Дмитро П. позбавиться 26,7 тис. грн:

  • 10,2 тис. грн штрафу за керування автомобілем у нетверезому стані;
  • 8,5 тис. грн штрафу за передачу неправомірної вигоди;
  • 8 тис. грн — конфісковані у дохід держави.