В Полтаві повернуть проїзд по 4 грн, а перевізники отримають компенсацію за пільговиків до 1 жовтня

Виконуючий обов’язки міського голови, секретар міськради Олександр Шамота зустрівся з полтавськими перевізниками. Він запевнив, що тепер їх робота буде відкритою. Корупційні схеми восьмирічного правління колишнього міського голови Мамая залишаються з ним у минулому.

За словами Олександра Шамоти, оновлена міська рада не гратиме у корупційні схеми. А працюватиме відкрито.

— Корупційні схеми Мамая будувалися 8 років. Але оновлена міська рада не працюватиме так. Тільки з відкритими конкурсами та відбором перевізників. Але, на жаль, не всі перевізники прийшли на зустріч. Ми відкриті до діалогу. І лише так ми зможемо знайти спільну мову. Ховаючись від міської ради, не приходячи на засідання, перевізники лише віддаляють себе від вирішення важливих питань, — говорить Олександр Шамота.

Перевізникам заплатять за пільговиків до 1 жовтня

Головне питання, яке турбує сьогодні перевізників — це виплата коштів за пільговиків. Дійшло до того, що перевізники почали «викидати» їх з транспорту та відмовляти у проїзді. До міської ради звертаються полтавці зі скаргами на деяких перевізників. Тому міська рада моніторить усіх перевізників та їхні маршрути, щоб таких питань не виникало. 

Екс-мер Мамай не виплачував два місяці кошти за перевезення. Потім пообіцяв зробити це до кінця місяця. Проте проплата так і не відбулася. Зараз виконуючий обов’язки міського голови Олександр Шамота стверджує, що компенсації виплатять до першого жовтня.

Перевізники, які прийшли на зустріч до міськради Перевізники, які прийшли на зустріч до міськради

Андрій Матковський Андрій Матковський

— Перевізникам уже не потрібно віддавати гроші комусь у кишеню, давати хабарі. Я, як голова найбільшої фракції гарантую, що ми готові підтримувати підприємців та голосуватимемо за компенсації перевізникам за пільговиків, — говорить голова фракції «БПП «Солідарність» Андрій Матковський. 

Незабаром профільний заступник приступить до своїх прямих обов’язків та розпочне вирішувати це питання. Також міська рада розглядає варіант з введенням механізму монетизації виплат за пільгове перевезення.

У Полтаві повернуть проїзд по 4 грн 

24 вересня відбудеться апеляційне судове засідання у справі про підвищення ціни на проїзд. Олександр Шамота та фракція «СДП» наполягають на повернені вартості проїзду по 4 грн. Тому у суді знову відстоюватимуть це рішення.

Олександр Шамота Олександр Шамота

Ідеї на майбутнє: талонна система для пільговиків

Для більшого комфорту у Полтаві може запрацювати талонна система для пільговиків. Кожному пасажиру пільгової категорії видаватимуть ен-ну кількість талонів. Потім з міського бюджету за неї виплачуватимуть кошти.

Але цей механізм ще обговорюватиметься з депутатами та перевізниками. Тому поки що це плани на майбутнє. 

Прес-служба Полтавської міської ради