В підземному переході в центрі Полтави починає відпадати оновлена після ремонту плитка

Полтавці звернули увагу на низьку якість ремонтних робіт, які встигли провести у переході на перехресті вул. Соборності та 1100-річчя Полтави

Полтавець Михайло звернув увагу на те, що вже відремонтовану ділянку підземного переходу на перехресті вулиць Соборності та 1100-річчя Полтави потрібно ремонтувати знову. На сходах нова гранітна плитка почала просто відпадати.

Підземна «чорна діра», яка висмоктує бюджетні кошти, почала «працювати» давно. Так, ще у березні 2016 року начальник управління ЖКГ Сергій Сінельнік доповів, що орієнтовна сума ремонту цього переходу — 375 тис. грн, вона може бути нижчою, але не вищою. В ході робіт планувалося зняти стару плитку, влаштувати гідроізоляцію, і приклеїти плитку на місце.

В серпні 2017 року управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому оприлюднило на ProZorro два звіти про укладені договори на капремонт двох підземних переходів у центрі міста.

Обидва договори були підписані із полтавським ТОВ «Техно Холдинг». Згідно з документами, до кінця 2017 року підрядник мав капітально відремонтувати переходи на перехрестях:

  • вул. Шевченка та вул. Європейської — за 1,36 млн грн;
  • вул. Соборності з кільцем та вул. 1100-річчя Полтави — за 1,4 млн грн.

Однак «Техно Холдинг» майже одразу відмовився від підряду і повернув кошти назад до замовника. Будівельну естафету підхопило інше ТОВ — «Інтехсервіс». Але і це товариство не виконала весь обсяг робіт.

В кінці грудня 2017 року міський голова Олександр Мамай пояснив ситуацію із ремонтом підземних переходів у Полтаві. За його словами, ремонтні бригади поїхали на заробітки в Польщу.

На початку січня 2018 року поліція завела справу на УЖКГ Полтави та двох підрядників, підозрюючи останніх у заволодінні коштами, виділеними на капітальний ремонт.

Вже в середині березня УЖКГ за 690 тисяч гривень замовило новий проект реконструкції підземних переходів, в рамках якого їх планують накрити навісами.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»