В Октябрському райсуді Полтави обирають міру запобіжного заходу міжнародному кіберзлочинцю Геннадію Капканову (трансляція)

25 лютого у Києві затримали міжнародного кіберзлочинця Геннадія Капканова, а сьогодні у Полтаві йому обирають міру запобіжного заходу.

До Октябрського райсуду Полтави доставили полтавця Геннадія Капканова, якого підозрюють у організації роботи ботнету «Avalanche», що налічував до півмільйона заражених комп’ютерів по всьому світу. Його шукали ФБР, Європол та правоохоронці 30 країн світу. У листопаді 2016 року під час спецоперації Геннадія Капканова було затримано у Полтаві. Відомо, що під час затримання він стріляв у поліцейських з автомату Калашникова.

1 грудня 2016 року Октябрський райсуд Полтави розглянув клопотання представника Генпрокуратури України про арешт Геннадія Капканова. Проте полтавська суддя Лариса Кулешова відмовилася взяти його під варту, і Геннадія Капканова відпустили. Наступного дня поліція оголосила його у розшук, проте по гарячих слідах вже не змогла знайти підозрюваного.

Геннадій Капканов у Октябрському райсуді Полтави (2018.02.26) Геннадій Капканов у Октябрському райсуді Полтави

18:50 — Геннадій Капканов прибув до зали суду. Міру запобіжного заходу Геннадію Капканову обиратиме суддя Олена Шевська. Його захищає адвокат Ігор Гонжак. Сторону обвинувачення представляють прокурори Бойко та Живило.

19:00 — Слідчий заявив, що Геннадія Капканова підозрюють за ст.348 ККУ (Посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця). Повідомлення про підозру йому вручили вчора, 25 лютого.

Суддя Олена Шевська Суддя Олена Шевська

19:04 — Адвокат Ігор Гонжак попросив суд допитати як свідка мати Геннадія Капканова Вікторію Федорівну.

19:09 — Ігор Гонжак попросив долучити до справи документи, які характеризують особу підозрюваного, викладені на 12 аркушах.

19:12 — Прокурор заперечив проти допиту свідка та долучення документів, бо, на думку прокуратури, це не має відношення до справи. Крім того, немає відомостей про те, чи дійсно Геннадій Капканов проживає по вул. Європейській, 12 у квартирі 45, а довідки про стан здоров’я та захворювання датовані 2003-м та 1993-м роками.

19:27 — Слідча наполягла на запобіжному заході у вигляді тримання під вартою. Мотивувала вона це тим, що Геннадій Капканов втік одразу після попереднього рішення суду. Крім того, у нього в будинку знайшли значні суми коштів та особисті дані людей, які він, можливо, отримав незаконно.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»