В одній з найстаріших полтавських шкіл з’явилися нові вікна

Полтавські заклади освіти готуються до початку нового навчального року.

У полтавських школах лагодять дахи, ремонтують харчоблоки та спортзали, оновлюють класи. Триває заміна вікон на енергозберігаючі. В одній з найстаріших місцевих шкіл — № 35 — замінили вікна, встановивши 49 віконних та 2 дверних блоки. Будівля невелика за розміром, її звели в 1860 році. Тут навчається 105 учнів, які проживають у селищі Крутий Берег. Діти вже чекають на 1 вересня.

— Мені подобається навчатися в нашій школі. Ми пишаємося, що вона така стара, — поділився думками учень 4 класу Мирослав Миц. — У ній комфортно. Дуже класно, що вона ще й оновиться.

Особисто оглянути заклад завітали депутати міськради на чолі з Андрієм Матковським. 

Депутати спілкуються з педагогами, учнями та батьками закладу Депутати спілкуються з педагогами, учнями та батьками закладу

— Нам важливо пересвідчитися, що педагоги, учні та їхні батьки задоволені якістю виконаних робіт. Ми ініціювали та активно впроваджуємо програму заміни вікон у закладах освіти, тому що від цього залежить здоров’я наших дітей. У класах має бути світло, тепло і затишно. Зовнішній вигляд школи теж покращився. Нові віконні конструкції дають можливість економити енергоресурси. Тут є сучасна котельня. А зекономлені гроші шкільна адміністрація зможе використати на щось корисне для дітей, — зазначив депутат міської ради.

Вчителі також радіють новим вікнам. Говорять, школа стала більш приваблива і виглядає по-новому.

— З новими вікнами наша старенька школа ніби наповнилася новим життям. Взимку тут буде значно тепліше. А у класних кімнатах стало світліше, що дуже важливо для збереження зору учнів, — поділилася враженнями учитель хімії та біології Ірина Грисик.

Учитель хімії та біології Ірина Грисик Учитель хімії та біології Ірина Грисик

Андрій Матковський зазначив, що більшість у міській раді підтримала програму модернізації та енергозбереження закладів освіти Полтави. З міського бюджету на виконання капітальних ремонтів, будівництво, реконструкцію, реставрацію та благоустрій шкіл та дитсадків виділили понад 106 млн грн. 

— За два роки усім дитячим садкам обласного центру поставили сучасні вікна. На це спрямували кошти з міського бюджету. Програма продовжується, і тепер тривають роботи у полтавських школах. Більше половини з них вже з новими вікнами та дверима. У 2018 році плануємо повністю завершити ці роботи, — наголосив депутат.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради