В обласній психолого-медико-педагогічній консультації відкрили гурток із квілінгу з інклюзивними місцями

Засідання обласного методичного об’єднання педагогічних працівників закладів позашкільної освітиЗасідання обласного методичного об’єднання педагогічних працівників закладів позашкільної освіти

У Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді (ОЦЕВУМ) відбулося засідання обласного методичного об’єднання педагогічних працівників закладів позашкільної освіти (ОМО).

Участь у засіданні взяло 58 педагогів із 32 закладів позашкільної освіти Полтавщини. Вони розглянули та обговорили питання щодо організації навчально-методичної роботи.

Про розвиток інклюзивного простору в закладах позашкільної освіти доповіла директор комунального закладу «Обласна психолого-медико-педагогічна консультація» Світлана Кривенко

— З кожним роком у Полтавській області збільшується кількість дітей на інклюзивному навчанні. Нині в області в 159 закладах загальної середньої освіти 426 учнів. Їхній супровід здійснює 261 асистент вчителя. У 29 закладах дошкільної освіти 36 інклюзивних груп, у яких виховується та навчається 49 дітей з особливими освітніми потребами. Їхній супровід здійснює 31 асистент вихователя. У 2018 році заплановано створити 32 ІРЦ, одинадцять з яких уже працюють, — повідомила Світлана Кривенко.

Учасники розглянули та обговорили питання щодо організації навчально-методичної роботи Учасники розглянули та обговорили питання щодо організації навчально-методичної роботи

Освітянка також наголосила на необхідності інтегрувати дітей з особливостями психофізичного розвитку в загальноосвітній простір. А ще анонсувала відкриття гуртка з квілінгу при КЗ «Обласна психолого-медико-педагогічна консультація», де розвивати свої таланти зможуть діти і з нормотиповим розвитком, і з особливими освітніми потребами.

— Вже маємо перших дванадцять вихованців гуртка 8-12 років: по шість дітей з нормотиповим розвитком та з особливими освітніми потребами. У якості асистентів керівника гуртка виступають дефектологи закладу. Якщо будуть охочі розвиватися в інших напрямках, ми готові відкривати додаткові гуртки, — додала Світлана Кривенко.

Також на засіданні обговорили розвиток самоосвіти керівників гуртків у закладах позашкільної освіти. Доповіла доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогічної майстерності Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Михайла Остроградського (ПОІППО), головний редактор електронного наукового фахового журналу України «Імідж сучасного педагога» Надія Білик.

Методист Центру методології та методики формування цінностей ПОІППО Ольга Красницька ознайомила з рекомендаціями щодо підготовки методичних матеріалів та з результатами участі методистів області у Всеукраїнському конкурсі майстерності педпрацівників закладів позашкільної освіти «Джерело творчості». Мета конкурсу — підтримка творчої педагогічної діяльності працівників позашкільних навчальних закладів, популяризації педагогічних здобутків, підвищення майстерності педагогів та їхньої ролі у виконанні основних завдань, покладених на позашкільні навчальні заклади.

Підбиваючи підсумки засідання, присутні обговорили результати роботи ОМО за два останні роки та окреслили напрями діяльності на майбутнє.

ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА