В обласній лікарні імені М.В.Скліфосовського з’явилось нове обладнання — рентгенхірургічна ангіографічна система

У Полтавську обласну лікарню імені М.В.Скліфосовського привезли рентгенхірургічну ангіографічну систему. Це японське обладнання, яке направили у відділення інтервенційної радіології закладу.

Вартість системи — 629 тис євро. Придбання даної системи стало можливим завдяки участі Полтавської області у реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» та субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області». 

— Наявний ангіограф працює у лікарні вже більше 8-ми років. Обладнання вже вичерпало свій ресурс, виходить з ладу. До того ж за останні роки спостерігається суттєве збільшення кількості ургентних втручань, — розповів Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА. 

Олег Пругло оглядає нове обладнання Олег Пругло оглядає нове обладнання

Протягом 2016 року на базі відділення інтервеційної радіології виконано 689 коронарографій, 404 стенування коронарних артерій. З них більшість провели через гострий коронарний синдром — 309 втручань. У 62 випадках втручання виконали після тромболітичної терапії. У 2016 році в ургентному порядку встановлено 378 стентів. 

На такій апаратурі лікарі надають допомогу хворим з гострим інфарктом міокарда, інсультами, з патологією периферичних судин, гінекології, онкології тощо.

Головний лікар ПОКЛ імені М.В.Скліфосовфського Григорій Оксак розповів, що хвороби серця у області «молодшають». До лікарів з інфарктами потрапляє все більше людей віком 20-30 років. 

— Інфаркт міокарда став молодою патологією. Віковий проміжок наших пацієнтів від 30-ти років і без обмежень, хоча бувають випадки такої хвороби і в 20-річних, — розповів Григорій Оксак. — Ми беремо хворих з гострим інфарктом міокарда, які потрапляють у терапевтичне вікно. Це близько трьох годин від початку больового синдрому, їх скеровують у відділення, де надається допомога на сучасному обладнанні. Ми проводимо коронографію та при потребі стентування. Це сучасний підхід до патології гострого інфаркта міокарда і гострого коронарного синдрому.

Після проведення діагностики лікар бачить патологію і при потребі відразу проводить операційне втручання. 

Віктор Лисак Віктор Лисак

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак переконаний — широке застосування перкутантних коронарних втручань суттєво покращує якість життя пацієнтів, які і після оперативного втручання ведуть активний спосіб життя. 

— Це високотехнологічне обладнання має велике значення при діагностиці хвороб систем кровообігу, в тому числі і гіпертонії. Його використовують для стенування та інших периферійних судин, імплантації штучних водіїв ритму, — говорить Віктор Лисак. — Даний метод надання медичної допомоги доступний як для жителів Полтави, так і для мешканців області. 

З грудня 2015-го року відділення інтервенційної радіології стало повноцінним стаціонарним відділенням. На його базі надається допомога не лише хворим на ішемічну хворобу серця, а й проводяться оперативні втручання у випадку захворювання судин головного мозку, проблем з переферичними судинами, доброякісними пухлинами. Протягом 2016- го року у відділенні медичну допомогу отримало 944 пацієнти, а також виконано 2300 операцій.

Прес-служба Полтавської ОДА