В день затвердження безвізу перед Полтавською облдержадміністрацією встановили прапор Євросоюзу

Прапори України та ЄС біля входу до Полтавської ОДА Прапори України та ЄС біля входу до Полтавської ОДА | Фото Миколи Лисогора

До Дня Європи і схвалення безвізу перед Полтавською ОДА встановили прапори України та Євросоюзу 

Сьогодні у Полтаві перед будівлею обласної держадміністрації підняли прапор Євросоюзу. Подія відбулася на честь схвалення безвізового режиму з Україною у Раді Міністрів ЄС.

11 травня Україна святкує День Європи і саме в цей день Євросоюз завершив процес схвалення безвізового режиму для України. Церемонія підписання відповідного рішення президентом Європарламенту та представником головування у Раді ЄС відбудеться 17 травня. Безвіз набуде чинності через 20 днів після публікації.

З нагоди такої події біля Полтавської ОДА влаштували показове підняття прапорів України та Євросоюзу на спеціально встановлених флагштоках. Як пояснив начальник управління капітального будівництва облдержадміністрації Тимофій Голбан, кошти на матеріали зібрали благодійники. Всього два прапори і установка флагштоків коштувала близько 50 тис. грн.

Прапор України підняв голова ОДА Валерій Головко, а прапор Євросоюзу народний депутат Андрій Река.

— Скасування безвізу назавжди змінить нашу історію. Це новий крок, нова економіка. Нові інвестиції, нове майбутнє наших поколінь. Підписання безвізу стало можливим завдяки Революції Гідності. Цей День ми назавжди запам’ятаємо в історії України, — прокоментував подію Валерій Головко.

На церемонію підняття прапорів прийшло близько двохсот чоловік. Більшість з присутніх — студенти, яких покликали на захід викладачі.

Присутні розповіли, що для них значить цей день.

Ірина (праворуч) Ірина (праворуч)

Ірина:

— Ми раді, що у нас тепер є можливість відвідувати країни, в які раніше могли потрапити тільки за візою. Тепер це можна зробити швидше ніж раніше, тому що оформлення візи потребувало багато часу. Після цього дня все буде набагато краще і простіше. Будемо їздити у Європу і набиратися досвіду у більш розвинених країн.

Студентка ПУЕТ Марина (праворуч) Студентка ПУЕТ Марина (праворуч)

Марина, студентка ПУЕТ:

— Чи стане жити тепер краще? З цього приводу суперечливі думки. Деякі люди підтримують безвіз, деякі залишаються байдужими. Це дасть нашим громадянам більше можливостей, можливість працювати за кордоном. Зараз і так багато туди на заробітки їздять, якщо люди хотіли виїжджати, вони це робили і раніше. Але я вважаю, що для більшості людей це не потрібно, можна працювати і в нашій країні. Мені дуже подобаються слова Кузьми Скрябіна «Не може бути щаслива людина, яка шукає свого щастя на чужині».

Марина, студентка ПолтНТУ Марина, студентка ПолтНТУ

Марина, студентка ПолтНТУ:

— В будь-якому випадку повинно щось змінитися — на краще або на гірше. Це вирішувати нам самим. Ми молоде покоління, ми студенти. Звичайно ми за краще майбутнє наших дітей, батьків. За один день нічого не зміниться, це довгий процес. Попереду реформи, створення правил проходу прикордонного пункту. Я нещодавно приїхала з Європи, мені і раніше нічого не заважало туди їздити.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»