УЖКГ за рішенням суду надасть журналістам «Громадського» документацію на ремонт вулиці 1100-річчя Полтави

Управління ЖКГ програло суд «Громадському ТБ.Полтава», мусить надати документацію щодо ремонту вулиці та сплатити судовий збір

Управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому програло суд за позовом ГО «Полтавське громадське телебачення». Про це йдеться у постанові Київського райсуду Полтави, засідання якого відбулося 3 квітня цього року. Про це повідомив керівник громадської організації Богдан Звягольський.

У рішенні суду вказано, що журналісти 2 грудня 2016 року направили офіційний запит до УЖКГ з проханням надати копії договорів підряду з ТОВ «Будгарант-7», кошториси та додатки до них, стан виконання договору та обсяг витрачених коштів. Інформація стосувалася ремонту вулиці 1100-річчя Полтави. Управління надало відповідь, у якій вказало тільки факт наявності договору, його вартості та підрядника.

На засідання представник позивача не прийшов, але заявив своє заперечення.

Суд не прийняв заперечення і вказав на те, що затребувана інформація в рамках ЗУ «Про доступ до публічної інформації» не має обмеження у доступі, адже мова йде про комунальне майно.

У зв’язку із цим суд зобов’язав відповідача надати затребувану інформацію у повному обсязі, а також сплатити судовий збір в розмірі 1600 грн.

Для «Полтавщини» така позиція УЖКГ не є новинкою. Так, попри всі наші намагання дізнатися, на підставі яких документів УЖКГ замовляє ремонт доріг у місті та які завдання ставить перед підрядниками, ми не отримали вичерпної відповіді. Зокрема, нас цікавив підряд на ремонт вулиці Яківчанської, який також виконувала фірма «Будгарант-7».

Вітаємо колег із невеликою, але перемогою.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»