УЖКГ Полтави уникнуло проведення тендеру, двічі уклавши договір на ремонт одного об’єкту

Дворові проїзди біля будинку на вул. Баленка, 12 Дворові проїзди біля будинку на вул. Баленка, 12 | Джерело: Google Street View (липень 2015)

УЖКГ Полтави замовило ремонт проїздів між трьома будинками на вулиці Баленка, що на Браїлках. Оголошена вартість ремонту становить 1,2 млн грн. Проте аналогічний договір УЖКГ вже підписувало на ремонт цих проїздів у минулому році

7 березня УЖКГ Полтавського міськвиконкому оприлюднило на порталі ProZorro звіт про укладений договір з ТОВ «Будівельна компанія «Полтава-Білд» щодо ремонту внутрішньоквартальних проїздів на вулиці Баленка. Сума укладеного договору становить 1 млн 196 тис. грн.

Так, за цим договором, ТОВ «БК «Полтава-Білд» має протягом року відремонтувати проїзди між будинками, які знаходяться за адресами вул. Баленка, 12, 14 та 16. Проте договір на ремонт цих ділянок УЖКГ вже підписувало з цим підприємством 26 вересня 2016 року. Сума минулорічного договору становила 1 млн 499 тис. грн. Що на тисячу менше, ніж необхідна для проведення тендеру.

Договір 2016 року

Договорі 2017 року

У минулому році ТОВ «БК «Полтава-Білд», за даними Є-data, навіть встигло отримати 450 тис. грн передоплати за ремонт цих проїздів. Тепер УЖКГ підписує новий договір на ремонт цієї ділянки. Вартість нинішнього договору плюс вартість вже внесеної передоплати становлять 1 млн 650 тис. грн. Тобто, вартість ремонту вже більша, ніж сума, яка необхідна для проведення допорогової закупівлі.

Дані порталу Є-дата: 450 тис. грн передоплати за ремонт проїздів від 27 вересня 2016 року

Можемо констатувати, що УЖКГ знову уникає проведення тендеру, просто підписавши два різні договори на один й той же об’єкт. При цьому, не вперше, без тендеру підписують договір саме з «БК «Полтава-Білд». Раніше влада розбивала ділянки вулиць Гожулівської, щоб підписати з договір напряму з цим підрядником.

Залишається лише гадати, чому УЖКГ так необхідно підписати договір саме з «БК «Полтава-Білд» без проведення конкурсних торгів. Нагадаємо, що загалом, це підприємство отримало 45 млн грн з бюджету нашого міста у минулому році. У тому числі й 450 тис. за ремонт вищезгаданих проїздів.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»