Увага! На Полтавщину насувається нова хвиля негоди

Сьогодні в Полтавській ОДА відбулася селекторна нарада з районами області з приводу погіршення й ускладнення погодних умов під головуванням заступника голови Полтавської ОДА Романа Товстого.

Учора на всеукраїнській нараді за участі ДСНС України попередили про значне погіршення погодних умов.

«За даними Укргідрометцентру, внаслідок впливу двох активних південно-західних циклонів в Україні очікуються складні погодні умови», — йдеться на сайті ДСНС. На території Полтавщини та ще кількох областей очікується сильний дощ і мокрий сніг, місцями ожеледь, налипання мокрого снігу. Швидкість вітру сягатиме 15-22 м/с.

— Ми всі навчені попереднім досвідом. Вдячний всім — Нацполіції, Службі автомобільних доріг, ДСНС, облдержадміністрації й керівникам на місцях — за оперетивне реагування на попередню хвилю негоди, чітку взаємодію й гарну роботу, — говорить заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий. — Але були й проблемні ділянки, території, на яких особливо прошу завчасно звернути увагу. Це стосується Кобеляцького району, Кременчуцького, Пирятинського, Лохвицького. Кожен знає свою зону відповідальності.

Заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий Заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий

Найбільші погодні ускладнення прогнозуються на вихідні дні та початок наступного тижня — 17-19 березня. Тож Роман Товстий переказав доручення голови Полтавської ОДА Валерія Головка, щоб усі керівники РДА були на місцях, не виїжджали з районів і були напоготові на робочому місці.

Начальник Полтавського обласного центру з гідрометеорології Ігор Замирайло доповів, що найбільше погіршення погодних умов очікується, починаючи з 17 березня. Прогнозують значні опади — сильний дощ та мокрий сніг і його налипання. У наділю 18 березня йтиме сильний сніг та виникатимуть пориви вітру, хуртовини й снігові замети, а південно-східних районах області ще й сильна ожеледь. На 19 березня варто готуватися до сильного снігу, хуртовини, північного поривчастого вітру. Найнижча температура повітря очікується в понеділок 19 березня — від −7 до −12°C.

Віктор Стеблянко Віктор Стеблянко

На селекторній нараді у Полтавській ОДА На селекторній нараді у Полтавській ОДА

Обговорили готовність бригад комунальних служб, техніки й запаси посипкового матеріалу. 

Ігор Замирайло розповів про весняне водопілля з огляду на сьогоднішню гідрометеорологічну ситуацію. Сніговий покрив у басейнах річок Сула, Псел, Ворскла — висотою до 50 см у верхів’ях басейнів і 30-40 см у нижніх частинах. Запаси вологи снігового покриву у верхів’ях басейнів складають до 120 мм, що перевищує норму вдвічі. У нижніх — до 80 мм, з перевищенням норми у півтора рази. На водних об’єктах утримується льодостав, товщина льоду складає 15-30 см, і снігового покриття — до 20 см. Грунт промерз на глибину до 35 см зі значною цементацією.

Грунт перезволожений, тож до середини третьої декади березня очікується значна весняна повінь. Рівень води наблизиться до небезпечних позначок із тривалим затопленням населених пунктів. Застерігають до кінця березня потепління не чекати.

Прес-служба Полтавської ОДА