«Усі навчальні заклади збережуться, а соціально-відповідальні підприємства надалі підтримуватимуть громаду», — Терешківський сільський голова

Голова Терешківської сільради Наталія ТуркенічГолова Терешківської сільради Наталія Туркеніч

Голова Терешківської сільради Наталія Туркеніч зустрілася з колективом Кашубівської школи та працівниками ПАТ «Комбінат виробничих підприємств», який працює у Терешках. У пріоритеті розвиток освіти, а соціально відповідальні підприємства і далі допомагатимуть громаді.

29 квітня у Терешівській об’єднаній громаді відбудуться перші вибори. Вона об’єднала Терешківську та Микільську сільради. Терешківський сільський голова Наталія Туркеніч вже зараз планує розвиток громади. Зустрічається і з працівниками соціально відповідальних підприємств. Вони, як і раніше, підтримуватимуть освіту та інші сфери. 

В об’єднаній територіальній громаді з’явиться можливість вкладати більше коштів у розвиток шкіл та садочків. А перші так взагалі нарешті перейдуть з балансу району на баланс ОТГ. Кошти на усі навчальні заклади розподілятимуться рівномірно. За словами Наталії Туркеніч, соціальна сфера — пріоритетна в роботі об’єднаної громади. Тому велику увагу вона приділяє учбовим закладам. 

— Починати будувати краще життя потрібно з дітей. Адже для кого ми створюємо нову Україну? Ми маємо забезпечити їх усім необхідним, починаючи з парт і закінчуючи ремонтом даху та приміщення. Усі навчальні заклади збережуться, а соціально-відповідальні підприємства надалі підтримуватимуть громаду, — стверджує Наталія Туркеніч. 

У Кашубівській ЗОШ І ступеня замінені вікна, закуплені кілька комп’ютерів та встановлені нові лампи для освітлення у класах. Школа отримує значну допомогу не тільки від Микільської сільради, а й від фермерів. Так, протягом семи років фермер Юрій Сиволап оплачує художнього керівника, якого надають з району. А Євген Мартиненко купив нові стільці, замінив вхідні двері та вікна, які продували. Тепер у класах тепло та затишно. З допомогою Сергія Тарана закупили частину необхідних меблів.

Кашубівська ЗОШ Кашубівська ЗОШ

Колектив Кашубівської школи Колектив Кашубівської школи

Завідувачка школи та вчителька початкових класів Ірина Атаманчук стверджує, що школа у Кашубівці потребує ремонту та заміни даху. Необхідно провести воду та облаштувати санвузол. Також з початком реформи освітньої галузі — «Нова українська школа» — Кашубівська ЗОШ потребує сучасного технічного оснащення. 

— Від об’єднання в єдину громаду очікую тільки найкращого. І звичайно хочу, аби зберегли не тільки нашу школу, а всі навчальні заклади нашої громади. Тому що якісна освіта для наших дітей — найголовніше, — сказала Атаманчук.

Соціально-відповідальні підприємства підтримуватимуть громади як і до об’єднання. А тепер усі їхні податки ще й залишатимуться у бюджеті ОТГ. А не йтимуть у район, як раніше.

Туркеніч та Іващенко на зустрічі з колективом комбінату Туркеніч та Іващенко на зустрічі з колективом комбінату

Колектив ПАТ «Комбінат виробничих підприємств» Колектив ПАТ «Комбінат виробничих підприємств»

«Комбінат виробничих підприємств» працює на території Терешківської сільради вже більше 20 років. За словами директора підприємства Сергія Іващенка, комбінат всіляко допомагає садочку й надалі підтримуватиме освітню сферу. Адже діти — це наше майбутнє, і створення комфортних умов для навчання — пріоритет.

Директор «КВП» Сергій Іващенко Директор «КВП» Сергій Іващенко

— Об’єднання в громади — це покращення рівня життя. Більша частина податків, які сплачує наш комбінат йшли в район та область. А зараз ітиме на покращення благоустрою та соціальної сфери. Значно збільшиться бюджет громади, тому й покращиться розвиток населених пунктів, — розповідає Іващенко.

Марк ЧУБЕНКО