Усі ФАПи області планують обладнати швидкісним інтернетом

Керівництво Полтавської ОДА провело робочу нараду у «медичному кварталі». Завершуються роботи з реконструкції будівлі «швидкої» у Полтаві. Будівництво сучасного кардіоцентру теж йде за графіком — підрядник веде загальнобудівельні роботи.

Спершу учасники виїзної наради перевірили хід виконання робіт на території «Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Реконструкція будівлі вже на завершальному етапі. Підрядник добудував новий поверх, а також зробив прибудову до будівлі. Це дозволило збільшити її загальну площу більше, ніж на 1000 м². Крім того, будівлю термомодернізували та оновили фасад.

Під час реконструкції будівельники проводили і внутрішні роботи. Тут оновили коридори та кабінети. Крім того, тепер у будівлі «швидкої» є сучасний конференц-зал. Тут можуть проходити зібрання медиків. А також прес-конференції. 

Будівля «швидкої» обладнана сучасними технологіями. Її працівники можуть консультувати медиків інших населених пунктів області у онлайн режимі, спостерігаючи за ходом операцій. Особливо актуально це для сільських ФАПів. Так само диспетчери можуть слідкувати за переміщенням усіх екіпажів машин «швидкої». Затримка руху складає усього 10 хвилин.

Крім того, усі машини «швидкої» планують обладнати веб камерами. Це дозволить оперативно консультуватися для того, щоб ефективно вирішувати проблеми пацієнтів. За словами начальника відділу мобілізаційної роботи та медицини катастроф Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Володимира Мохначова, таких нововведень в Україні дуже мало. 

Зараз йде робота з електронною базою пацієнтів. По Полтаві кожен екіпаж «швидкої» має планшет, де є інформація про пацієнтів. Так, отримуючи виклик, лікар знатиме до кого він їде та з якими проблемами вже стикалася ця людина раніше. Зараз це нововведення активно реалізується і у районах області.

Для ефктивного функціонування усіх нововведень, потрібен якісний інтернет на території усіх ФАПів, навіть у найвіддаленіших населених пунктах. На цьому під час наради наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко:

— Ми піднімемо це питання на колегії. Будуть зустрічі з нашими операторами телекомунікацій. Ми проговоримо їхні можливості на наступний бюджетний рік, їхні бізнес-плани. А потім проведемо велику зустріч з головами РДА, райрад, сільськими головами. Бо надання якісних медичних послуг — це відповідальність кожної гілки влади. 

Валерій Головко Валерій Головко

Будівництво сучасного кардіоцентру теж йде за графіком. До кінця року підрядник має завершити зведення будівлі. Він також облицює стіни будівлі і встановить вікна. А вже після нового року перейде до внутрішніх робіт.

Крім того, будівельники осучаснять стару будівлю кардіодиспансеру. 

Тимофій Голбан Тимофій Голбан

— Проект передбачає термомодернізацію старої будівлі. А також приведення її до спільного архітектурного стилю з новим кардіоцентром, — розповів директор Департаменту будівництва Тимофій Голбан. 

За ходом виконання робіт на цих двох об’єктах можна слідкувати на порталі «Будуємо прозоро!». Там також міститься інформація про інші забудови Департаменту. На сайті зазначені дані підрядників, вартість виконання робіт, а також посилання на проведенні закупівлі на порталі ProZorro.

Прес-служба Полтавської ОДА