«Урок Патріотизму», як перший крок до нової державності

Патріотичне виховання – це планомірна виховна діяльність, спрямована на формування у вихованців почуття патріотизму, тобто доброго відношення до батьківщини та її народу.

Таке виховання включатиме розвиток любові до батьківщини, національної самосвідомості й гідності; дбайливе ставлення до рідної мови, культури, традицій; відповідальність за природу рідної країни; потребу зробити свій внесок у долю батьківщини, захистити її територію і народ від нападу; прагнення праці на благо рідної країни, її народу.

Такий підхід до організації виховання молоді, насамперед, має значно підвищити патріотичні настрої серед молоді, діти будуть знати правду і вірити, що те, що відбувається зараз – відбувається справедливо , а надважливою мотиваційною складовою для учасників АТО, буде те, що вони будуть бачити заради кого воюють.

Вже зараз необхідно на загальнодержавному рівні впровадження в навчальну програму для старших класів «Урок Патріотизму», як варіант, дані заняття можна проводити у вигляді відео конференції, як це зараз широко застосовується в розвинутих країнах світу.

Так наприклад наприкінці XX ст. інтерактивні технології набули поширення в теорії та практиці американської школи, де їх використовують при викладанні різних предметів від молодшого шкільного віку до старшого. Дослідження, проведені Національним тренінговим центром (СІЛА, штат Меріленд) ще у 1980-х роках, свідчать, що інтерактивне навчання уможливлює різке збільшення відсотка засвоєння матеріалу, оскільки впливає не лише на свідомість учня, а й на його почуття, волю, дії і практику (за матеріалами http://refdb.ru/look/1018154.html).

Важливо, що в кожній області чи районі «Урок Патріотизму», мають проводити військовослужбовці (учасники АТО) які проживають у цій області/районі та втілюють взірець патріотизму, мужності, героїзму.

Отже, запровадження таких занять, в майбутньому принесе значні позитивні зміни, а саме – нівелювання впливу російської пропаганди на дитячій розум, спонукання до активного особистісного соціального позиціонування, формування позитивного образу/іміджу учасника АТО, розвиток волонтерської діяльності у форматі творчості.

Результатом патріотичного виховання має бути сформованість почуття патріотизму, яке означає прояв особистістю любові до свого народу, поваги до українських традицій, відчуття своєї належності до України, усвідомлення спільності власної долі з долею Батьківщини, досконале володіння українською мовою.

Федоренко Юрій, експерт-аналітик