Уродженець Чечні за побиття полтавця біля пам’ятника Гоголю отримав виправні роботи, які не відпрацьовуватиме

Київський студент та уродженець Грозного визнав свою вину у побитті полтавця, отримав за злочин виправні роботи, але вийшов на свободу, бо відсидів своє покарання у СІЗО

Відбулося судове засідання Октябрського райсуду Полтави, на якому розглянули матеріали кримінальної справи по обвинуваченню 19-річного уродженця Грозного (Російська Федерація) Ахмадова Ісу Мохмада Аміновича, студента першого курсу Національного медичного університету імені О.О.Богомольця. Його обвинуватили у злочині за ст. 128 КК України (Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження).

Суддя Савченко встановив, що 30 квітня у Полтаві, біля пам’ятника Гоголю, обвинувачений разом із товаришами побилися із двома місцевими мешканцями — один із потерпілих 38-річний Віталій Чеверда. Обвинувачений, не маючи наміру спричиняти потерпілому тяжкого тілесного ушкодження, хоча по обставинах справи повинен був і міг це передбачити, завдав потерпілому не менше чотирьох ударів кулаком в обличчя та одного удару ногою в плече, внаслідок яких останній впав та вдарився головою об бордюрний камінь, отримавши при цьому травми першої та другої групи.

Нагадаємо, що брат потерпілого — Сергій Чеверда — повідомив, що Віталій та його знайомий зробили іноземним студентам зауваження з приводу плювання на пам’ятник. Це і стало приводом для бійки. Брат вважає, що Іса Ахмадов діяв умисно, адже стрибнув на голову Віталію, коли той вже лежав на землі. Іноземні студенти, в свою чергу, заявили, що їх спровокували ударами і вигуками «Чурки!».

Суд врахував те, що між обвинуваченим та потерпілим була укладена угода про примирення, а сам Іса Ахмедов беззаперечно визнав себе винуватим.

Тому ухвала суду має наступний вигляд:

  • визнати обвинуваченого винним у необережному тяжкому тілесному ушкодженні і призначити узгоджене покарання у виді 240 годин громадських робіт;
  • зарахувати в строк відбування покарання обвинуваченого час його перебування під вартою з 1 травня по 26 червня 2017 року з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі, тобто 114 днів;
  • відповідно до статті 72 КК України, згідно з яким одному дню позбавлення волі відповідають вісім годин громадських робіт, вважати, що обвинувачений відбув покарання, оскільки при переведенні покарання з громадських робіт на позбавлення волі він повинен відбути 30 днів позбавлення волі, і від відбування покарання звільнити.

Обвинуваченого звільнили в залі суду.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»