Урочистості з нагоди 27-ої річниці Незалежності України провели у Полтаві

На Соборному майдані відбулося покладання квітів до пам’ятника гетьману Івану Мазепі. Хвилиною мовчання вшанували загиблих бійців. Також на Алеї героїв провели Молебень за полеглих полтавців. В урочистостях взяли участь керівництво області, громадськість та сотні полтавців.

Урочисте покладання квітів до пам’ятника гетьману Івану Мазепі почали голова Полтавської ОДА Валерій Головко та голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький. 

— Іван Мазепа — особлива постать, без якої нашої незалежності могло б і не бути. Це був істинний патріот своєї держави. Тому неможливо сьогодні не згадати про нього та не вшанувати його пам’ять, — сказав Валерій Головко.

Під час церемонії хвилиною мовчання вшанували героїв з Полтавщини, які загинули в АТО протягом останніх 4-ох років. Біля пам’ятника Івану Мазепі облаштували стенд із портретами цих бійців.

Хвилина мовчання Хвилина мовчання

— Наша незалежність — це мрія, яка втілилася і продовжує втілюватися в реальність, — сказав Олександр Біленький, — Ця мрія втілюється через кров, через втрати. Але, напевне, це той шлях, який ми повинні пройти. Ми повинні виборювати цю незалежність, щоб вона не була подарованою. І саме завдяки нашим бійцям ми її виборюємо.

Валерій Головко і Олександр Біленький Валерій Головко і Олександр Біленький

Цього року виповнюється 100 років з початку відродження Української державності.

— Цьогорічний День Незалежності особливий. Адже 100 років тому 22-го січня Українська Народна Республіка була проголошена незалежною державою. 100 років тому українська мова була проголошена державною, — розповів Валерій Головко.

За словами директора Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олени Харченко, відзначення Дня незалежності єднає українців:

— Для кожної людини слово «Батьківщина» має бути визначним. Особисто я пишаюся тим, що я — українка, що я живу в цій державі. Пишаюся тим, що ця держава вільна. Тому хочу побажати: нехай у серці кожної людини панує гордість за свою країну.

Покладання квітів до пам ятника гетьману Івану Мазепі Покладання квітів до пам ятника гетьману Івану Мазепі

Покладання квітів загиблим героям Покладання квітів загиблим героям

Продовжили урочистості на Алеї героїв, що на міському кладовищі. Там провели Молебень за полеглих в АТО бійців Полтавщини.

Молебень за полеглих бійців Молебень за полеглих бійців

— Дуже шкода, що їх сьогодні немає серед нас. Але все одно вони в наших душах і наших серцях, — сказав Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, — Всі вони полягли не дарма. Адже завдяки їм ми сьогодні живемо у вільній Україні, розмовляємо українською мовою. Ці воїни — приклад для нас, якою людина має бути самовідданою перед своєю Батьківщиною.

За словами директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофія Голбана, всі полтавці щороку в День Незалежності мають збиратися на Алеї героїв:

— Це місце, де найясніше, найчіткіше відчувається, що таке незалежність. Тут лежать хлопці, які поклали життя за те, що ми всі зараз живі, здорові і незалежні.

Покладання квітів загиблим героям Покладання квітів загиблим героям

Під час церемонії згадали й імена бійців, котрі перебувають у полоні та тих, чия доля невідома.

— Особисто для мене незалежність — це велика відповідальність. За цілісність країни, за її мову, культуру, людей. Україна і незалежність — для мене це тотожні слова. Тому кожен з нас має щось вкладати в свою країну і теж нести відповідальність, — сказав наприкінці урочистостей Валерій Головко.

Прес-служба Полтавської ОДА