Урочистості та квіти до пам’ятників борцям за українську державність: у Полтаві відзначили День Конституції

Сьогодні у Полтаві, з нагоди 21-ї річниці Конституції України, відбулося покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку, пам’ятного знаку Загиблим українським козакам та монументу Івану Мазепі.

Сотні полтавців — влада, депутати, духовенство та громадські активісти — пройшли урочистою ходою між пам’ятниками тим, хто, у різні часи, боровся за незалежність та соборність України. А артисти театру імені Гоголя продекламували вірші.

Юна учасниця заходів Юна учасниця заходів

— Прийнятий 28 червня 1996 року Основний Закон назавжди закарбував на своїх сторінках одвічне прагнення нашого народу жити у незалежній, суверенній, демократичній країні, увінчав довгий і тернистий шлях з утвердження основ української державності, який проходив через «Руську Правду» Ярослава Мудрого, Конституцію Пилипа Орлика, Конституцію Української Народної Республіки. Нинішні виклики часу вимагають якісного оновлення Конституції. Це дозволить Україні, за глибинним змістом державного буття, стати сучасною європейською державою. Яка б, синтезувавши найкращі національні традиції, йшла в ногу з європейськими та світовими процесами, адекватно й ефективно відповідала б на виклики глобалізації, — йдеться у привітанні голови Полтавської ОДА Валерія Головка та керівника обласної ради Олександра Біленького.

Керівники області та духовенство вшанували 21 річницю Конституції Керівники області та духовенство вшанували 21 річницю Конституції

Очільники області побажали полтавцям впевненості у майбутньому, миру, добробуту та благополуччя.

Депутат Полтавської обласної ради Руслан Рогов, у свою чергу, зазначив, що день 28 червня 1996 року назавжди увійшов в історію нашої держави, а прийняття Конституції України стало закономірною і важливою віхою в історичному розвитку України:

— Найвищий Закон утверджує багатовікове прагнення українського народу до Незалежності і власної державності. Усі ці роки — то час нашого воскресіння, єднання, осмислення своєї долі та історії. Ми живемо у період, коли Україна відроджується в прагненні знати своє минуле. Маємо певні права, які гарантує нам Конституція. Проте, не забуваймо і про обов’язки.

Охорону громадського порядку під час заходів забезпечували працівники поліції міста. Як повідомили у ГУ НП у Полтавській області, правопорушень при цьому не зафіксували.

Прес-служба Полтавської ОДА